Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 546 užívateľov.
hits
NOVINKA | 25.4.2013 07:42 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: SlavCon 2013: "Najlepšia je predsa cukrová vata!"

S organizačným tímom SlavConu sme si poklebetili o tom, prečo by ste aj vy mali aspoň raz na tento festival zavítať.

Redakcia FS: Festival SlavCon sa tematicky zameriava nielen na veci fantastické, ale ponúka priestor i veciam historickým či herným. Čo všetko magické teda SlavCon v sebe ukrýva a čím je iný, trošku výnimočný, od tých našich obsahovo skoro rovnakých festivalov, ktoré sa pravidelne konajú v Bratislave či už na jar, alebo v jeseni?

Organizačný tím SC: Najvýraznejším rozdielom je zameranie sa aj na históriu a mytológiu, najmä na Slovanov. História bola silnou programovou líniou festivalu už od jeho začiatku, preto sme aj zvolili názov SlavCon. Srdcom sme ale stále fantazisti a sci-fisti, preto kladieme dôraz na kvalitný program a dobré prednášky aj v týchto programových líniách. Jediný problém je, že potom všetci chceme byť na niekoľkých miestach naraz :).
SlavCon je stále malá akcia, komornejšia a “papučkovejšia”, množstvo návštevníkov sa navzájom pozná a aj tí noví medzi nich ľahko zapadnú a nadviažu kontakty a priateľstvá.

Redakcia FS: Priaznivcov všetkého fantastického lákate na 3 dni nezabudnuteľnej a rôznorodej zábavy, má toto časové rozpätie nejaký špeciálny význam?

Organizačný tím SC: SlavCon sa dá výborne vychutnať aj v priebehu jedného dňa, soboty, kedy koncentrujeme program od rána do večera. Keď však k nemu pridáme piatok, aby sme sa dostali do správnej nálady, a nedeľu, aby sme si zase trochu zarelaxovali, dostanete ten pravý fantastický víkend.

Redakcia FS: Jednou z mnohých zaujímavostí je aj programová štruktúra, do ktorej môže svojou troškou prispieť naozaj ktokoľvek. Čo však musí takýto záujemca spĺňať, aby sa jeho aktivita schválila bez výraznejších komplikácií?

Organizačný tím SC: Myslíme, že najdôležitejšie je, aby bol nadšený pre nejakú tému, o ktorej si myslíme, že zaujme aj ďalších fanúšikov. Dodať výstižný názov programu, a pár viet na upútanie návštevníkov, je polovica cesty k úspechu. Postupne sa však snažíme dvíhať latku kvality programu a pred schválením prednášky, či iného príspevku do programu, s potenciálnym prednášajúcim komunikujeme, zaujíma nás, ako bude program vyzerať a že ho autor pripraví skôr ako večer pred festivalom ;).

Redakcia FS: Kreatívne duše určite oslovia aj umelecké súťaže, ktoré sú v duchu festivalu tematicky ohraničené. Nepredstavuje takáto konkrétna téma pre jednotlivých súťažiacich takú výzvu, s ktorou majú problém zmerať si sily alebo sa inak popasovať? A na čo by si mal súťažiaci dávať pozor, keď sa už rozhodne do konkrétnej súťaže zapojiť?

Organizačný tím SC: Veríme, že vhodne zvolená téma tvorcov nelimituje, ale skôr inšpiruje. Vždy nám príde hromada pekných príspevkov :-). Veď umelecká súťaž nie je len o tom vyhrať, ale aj podnietiť svoju vlastnú kreativitu a podeliť sa o ňu s inými ľuďmi.

Redakcia FS: Okrem hostí, ktorí sú súčasťou programu, aké iné čarovné tvory, slovenské či české celebrity, by sme mohli na vašom festivale tento rok stretnúť?

Organizačný tím SC: Čarovné tvory či celebrity, ktoré nie sú súčasťou programu, na SlavCone stretnete len ťažko :D. Každého sa snažíme nejako zapojiť do programu a oni sa väčšinou dobrovoľne ponúkajú - či už sú to spisovatelia, vydavatelia, fanúšikovia - a na Slavcon sa podľa svojich slov vracajú veľmi radi.

Redakcia FS: Mimochodom, kedy (čas) a kde (miesto) vás budeme môcť nájsť?

Organizačný tím SC: 26. - 28. apríla 2013 v Iuvente na Karloveskej 64 v Bratislave.Redakcia FS: Ako je to vlastne so vstupenkami a ubytovaním? Má vôbec predregistrácia na vašej stránke nejaké tie svoje výhody?

Organizačný tím SC: Registrácia sa oplatí, ak si chcete svoju vstupenku kúpiť pohodlne z domu či hobitej nory za výhodnejšiu predpredajovú cenu a, samozrejme, ak nie ste z Bratislavy a radi by ste u nás prespali. Pre tých odolnejších je tu spacáková telocvičňa, tým pohodlnejším vieme vybaviť ubytovanie v nejakom blízkom hoteli.

Redakcia FS: Spomeniete si, kedy ste sa po prvýkrát začali pohrávať s myšlienkou, ktorá neskôr festival plný fantázie i reálne zhmotnila a dala mu takú podobu, akou je dnes medzi fanúšikmi všetkého fantastického známy?

Organizačný tím SC: Ťažká otázka. S myšlienkou na vlastný festival sme sa pohrávali, odkedy sme navštevovali rôzne české aj slovenské cony. Keď zanikol starý IstroCon a nenachádzala sa zaň náhrada, tak nás to trochu motivovalo. Zároveň bol veľkou inšpiráciou aj český TolkienCon, ktorý každoročne navštevujeme, a má veľmi príjemnú, skoro až rodinnú atmosféru, o akú sa snažíme aj na SlavCone.

Redakcia FS: Aké mytologické postavy vlastne za SlavConom stoja a koľko svojho voľného času mu musia obetovať, aby všetko fungovalo aspoň na tých 90%?

Organizačný tím SC: Na organizácii sa podieľajú členovia OZ Spoločenstvo Tolkiena a OZ Sci-fi Guide. Asi je ich spolu viac, ako čakáte :). Prípravu festivalu má na svedomí viac ako 20 organizátorov a počas víkendu nám pri tom ešte pomáha ďalších 30 ochotných dobrovoľníkov. Je ťažké odhadnúť, koľko voľného času na SlavCon minieme, niekedy menej, inokedy padne za obeť celý víkend, ani si nevšimnete ako. Taká tá aktívnejšia fáza sú približne tri mesiace pred festivalom, kedy už treba naozaj zabrať a venovať sa mu.

Redakcia FS: Ako vôbec vyzerá taký jeden deň organizátora festivalu?

Organizačný tím SC: Ráno vstane, ide do práce, okrem pracovných mailov niekedy vybaví aj jeden-dva slavConové. Cez obednú prestávku vymýšľa, čo by sa dalo pripraviť... Večer sa doma ani poriadne nevyzuje a už je na našich interných fórach a venuje sa ďalším mailom, alebo ide na nejaké naše stretnutie. A potom robí ďalšie veci, ktoré má na starosti. Väčšina z nás si nájde niečo, čo ich baví, nie je to až také hrozivé, ako to znie. Keď sme začínali, väčšina z organizačného tímu sa venovala štúdiu, teraz už poväčšine pracujeme a s voľným časom je to ťažšie. Ale stojí to za to.
No a priamo na cone je tam organizátor skôr ako účastníci a ide spať, až keď je ticho. Ak vôbec. Zväčša poletuje kade-tade, kontroluje, či sa všetko deje tak, ako sa má, a rieši problémy. Každý má, samozrejme, svoje úlohy, ale popritom si stihneme aj vychutnať atmosféru festivalu.

Redakcia FS: Festival SlavCon existuje už 6 rokov. Ktorý ročník bol pre vás zatiaľ tým naj a prečo?

Organizačný tím SC: Znie to ako klišé, ale každý ročník má čo do seba a prinesie nám niečo nové a zaujímavé, či už novinky, povedzme v programe pre účastníkov, alebo skôr v zákulisí festivalu. S láskou spomíname na ročník 2009, ktorý mal vynikajúci program a skvelú atmosféru. Po organizačnej stránke nás však vyčerpal natoľko, že sme sa dokonca rozhodli dať si pauzu, aby sa nestalo, že nesplníme očakávania. Vydržalo nám to však len rok, potom sa k pôvodnému organizačnému tímu zo Spoločenstva Tolkiena pridali ľudia zo SFG plní nápadov a nového nadšenia. Predchádzajúci rok, kedy sme sa presťahovali do Iuventy, bol veľký skok do neznáma, bolo to však výborné rozhodnutie, pretože atmosféra SlavConu 2012 bola fantastická.Redakcia FS: Viete vymenovať 5 dôvodov, prečo by návštevníci našej stránky nemali už dlhšie otáľať nad tým, či sa im oplatí na SlavCon vôbec prísť?

Organizačný tím SC:
1. Spoznáte množstvo skvelých ľudí s rovnakou krvnou skupinou a záujmami.
2. Historický tábor, lukostrelecká strelnica, metlobalový turnaj a na záver sprievodného programu veľkolepá ohňová show - to si nemôžete nechať ujsť.
3. Máme výborný programový blok pre potterákov - Víkend na Rokforte -, počas ktorého sa môžu nechať zatriediť do fakulty, zbierať pre ňu body a zúčastniť sa vyučovania.
4. Magická atmosféra, ku ktorej najviac prispievajú samotní účastníci. Netušíme, ako to robia, ale sme im za to nesmierne vďační.
5. Zaujímavé prednášky, workshopy, súťaže... a cukrová vata! :D

Za milý rozhovor, plný fantastických vecí, vrátane lákavej cukrovej vaty, ďakujeme organizačnému tímu festivalu SlavCon, ktorý si na nás ukradol pár voľných minút z už beztak nabitých dní. Pevne dúfame, že magické bytosti stojace za týmto úžasným projektom nás budú tešiť ešte veľa rokov a že zo SlavConovskej Čarodejníckej strednej školy už nikdy viac nevyrastieme!

Tak? Uvidíme sa tento víkend na SlavCone? :)

P.S.: Fotky sme si zapožičali z oficiálnej stránky festivalu. Autorom je Ján Žižka.


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: fantasy, festival, slavcon, historia, scifi, harry potter, iuventa


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.156.34
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)