Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 604 užívateľov.
hits
NOVINKA | 14.8.2015 10:01 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Vstúpte do Šeroprostoru

Od všemocných vesmírnych korporácií nemôžete len tak odísť - zvlášť, pokiaľ máte byť obetným baránkom v hre, v ktorej nemá ľudský život cenu!

Siranta Jaxová mala veľmi zlý deň. Počas pristávacieho manévra došlo k havárii lode plnej najváženejších diplomatov galaxie. Úmrtnosť takpovediac stopercentná - vrátane Sirantinho milenca Kaia. Lenže ani prežitie nie je výhra - nie, keď vás okamžite zavrú na odľahlej stanici a vypustia na vás hordu psychológov, ktorým ide o jediné: dokázať, že to všetko bola vaša chyba.

A práve vtedy sa na scéne objavuje March - týpek, ktorý dokáže nabúrať systémy Korporácie a zrovna zúfalo zháňa skokanku na cesty šeropriestorom. Jeho plán ale nespočíva iba v nábore nového člena posádky, to ani zďaleka! March a jeho mecenáši totiž plánujú zničiť monopol, ktorý má Korporácia na cesty vesmírom. A Korporácia si, samozrejme, nič také nenechá.

Šeroprostor je báječná space opera o úžasných ženách a mužoch na vesmírnych lodiach, čo nejdú po ranu, streľbu ani sarkastickú hlášku ďaleko. A, samozrejme, čelia organizácii, ktorá je skorumpovaná, hnusná a diktátorská. Takže sympatie sú rozdelené jasne. Rovnako, ako je jasne nastavené tempo, ktoré kniha vo svete čím ďalej populárnejšej Ann Aguirre nasadzuje: dych berúce.

Vesmír Siranty Jaxovej je naviac nádherne farbistý - vesmírna stanica riadená megalomanským pirátom, planéta jašteroidných mimozemšťanov, lovci odmien schopní brať na seba cudziu podobu i "ranaři", pre ktorých je ľudské mäso pochúťkou.

Nová séria nakladateľstva FANTOM Print je proste skvelé čítanie, pri ktorom si iste vybavíte všetky svoje obľúbené vesmírne diela počnúc Firefly, pokračujúc Strážcami galaxie, končiac Star Wars. Pokiaľ vám chýbali podobné vesmírne dobrodružstvá, Siranta Jaxová je vaša hrdinka!Oficiálna anotácia:

Jakožto nositelka vzácného genu je Jaxová schopná skákat s vesmírnými loděmi šeroprostorem – neobyčejné nadání jí nedává naději na dlouhý život, zato z ní činí vysoce cenného navigátora Korporace. Pak ale dojde k havárii lodi, kterou Jaxová naviguje, a ona je obviněna ze smrti všech na palubě. Je pro ni složité se hájit, protože si na nehodu nepamatuje. Drží ji ve vězení, nutí podstupovat krutý výslech a Jaxová balancuje na pokraji šílenství. Tehdy se ale v její cele nečekaně objeví neznámý muž a nabídne jí svobodu – ne však zadarmo. March Jaxovou potřebuje, aby jemu a skupince vesmírných odpadlíků pomohla rozvrátit monopol Korporace na mezihvězdné cestování – a založit novou rasu skokanů. Jaxová vyniká v jediném – v cestování šeroprostorem, které ji nakonec zabije. Než k tomu dojde, chce si ještě trochu užít...


Info o knihe:

Autor: Ann Aguirre
Žáner: science fiction
Séria: Siranta Jax 1
Prevedenie: brožovaná väzba
Rozmery: 145 x 205
Prekladateľ: Jan Kovář
Autor obálky: Scott Fischer
Dátum vydania: Vychádza dňa 26. augusta aj ako príloha magazínu Pevnost 9/2015.

ZDROJ: tlačová správa nakladateľstva FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: ann aguirre, seroprostor, fantom print, siranta jax


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.200.169.3
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)