Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 546 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.5.2009 03:04 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Ako bolo na SlavCONe?

Čítajte ďalej a dozviete sa

Minulý víkend od 24. do 26. 4. sa v priestoroch SPŠD Kvačalova v Bratislave konal už štvrtý ročník podujatia s názvom SlavCon. Festival mytológie, histórie, sci-fi, fantasy a hier, organizovaný spoločnosťou Tolkiena.
Mohli ste sa dozvedieť niečo o histórii Slovanov, prednášky o sci-fi, fantasy, anime a larpoch, na ktorých sa dalo zúčastniť. Vyskúšať si výtvarné, literárne a remeselné workshopy. Pozrieť si niekoľko filmov a zahrať si DDR alebo mnoho spoločenských hier.

Festival začal v piatok o 15:00. Cesta z autobusovej stanice Mlynské Nivy bola veľmi ľahká, pretože organizátori si dali záležať a k miestu konania festivalu nás zaviedli šípky na chodníku. Keď sme sa zastavili na veľkom X, ktoré označovalo "miesto činu", v budove školy sme si zakúpili vstupenky. (Samozrejme na celý festival tj. 3 dni.) K vstupenke sme dostali program festivalu, odznak SlavConu a poukážku na zľavu v obchode s akčnými figúrkami. Samotná vstupenka funguje ako zľava v obchodnej sieti Brloh. Vo vestibule sa dali zakúpiť rôzne tričká, akčné figúrky a iné produkty. (Náramky, gotické doplnky, prstene, korzety...) Ale aj tričko SlavConu alebo Spoločenstva Tolkiena.
Keďže sme hneď po otvorení mali vybratú prednášku, ponáhľali sme sa do miestnosti s názvom História. V tejto sekcii sme sa ocitli v priebehu festivalu ešte niekoľkokrát, pretože kvalita prednášok bola naozaj vysoká a témy veľmi zaujímavé. Takže prvá prednáška bola: “Náboženstvo a kult starých Slovanov“. V tejto miestnosti sme zostali a nasledovne sme si vypočuli si zaujímavú prednášku o pôvode Asasínov. Potom sme si urobili prestávku a navštívili sme bufet v prízemí, kde nám pripravoval chutné bagety milý personál. V piatok sme sa zúčastnili aj premietania projektu poľských fanúšikov, filmu Do Roklinky bez návratu. Niekoľko samotných tvorcov sa zúčastnilo a predviedli nám malú scénku a trochu porozprávali o výrobe filmu. Samotný film bol nakrútený podľa divadelnej predlohy, pričom bol veľmi vtipný. Po premietaní nám ponúkli odniesť si film na CD alebo vlastných USB, takže som nezaváhala a mám ho doma :) A ešte sme od autorov mali možnosť ochutnať zavárané poľské uhorky, boli veľmi chutné. :) Tým sa pre nás piatkový SlavCon skončil.

Druhý deň sa pre nás začínal hneď zrána. Vstávanie bolo v celku ťažké, ale podarilo sa takže sme nabehli do sekcie Fantasy a na prednáške, „Stredozem: Čítať či nečítať“, sme si potvrdili názor, že samozrejme čítať, a dozvedeli sme sa o iných knihách, ktoré pojednávajú o Stredozemi od rôznych autorov, ktoré stoja za prečítanie tiež. Nasledovne sme sa ponáhľali do našej obľúbenej histórie. Prednášky sa trochu prekrývali, tak sme zmeškali začiatok, ale to nám nezabránilo ohodnotiť túto prednášku na jednotku s hviezdičkou. Sobota bola z hľadiska programu najnáročnejšia, teda bolo množstvo prednášok, ktoré som chcela vidieť, ale samozrejme, keďže sa neviem rozkrojiť, o niekoľko zaujímavých som musela prísť. V histórii sme strávili takmer celý deň. Takže po "Duchovenstve rodnej viery" sme tam zostali na "Zbrane a zbroje Slovanov“, “Ako si postaviť stredoveký dom“ a „Slovanské predstavy o stvorení sveta a človeka“. „Slovanských vojvodcov“ sledovala polovica našej štvorčlennej skupinky a ja a kamarát sme sa rozhodli absolvovať Tolkien Qvíz. Aiwendil, ktorý ho pripravil, nás riadne potrápil, pretože otázky neboli vôbec ľahké! Aiwendila spomínam preto, lebo sme sa s ním dali do reči a vysvitlo, že je to jeden z organizátorov a člen Spoločenstva Tolkiena, ktorý je expert na Tolkiena a Stredozem. Pre nás nasledoval ďalej workshop. Viedla ho skupinky mladých českých nadšencov o dejiny Slovanov. Ich prostredníctvom sme sa zoznámili s remeslami Slovanov, ako je priasť vlnu a tkať vzorované opasky. Na moje prekvapenie to nie je také ťažké, ako to vyzerá, a za prácu s vretienkom som bola pochválená  ďalej sme sa zúčastnili na programe vo dvore, kde sa vyhlasovali výsledky súťaží, kostýmová súťaž a tombola. Potom nasledovala brušná tanečnica Ainy a po nej vystúpenie šermiarskej skupiny Vargar, ktoré nás prenieslo do postapokalyptickej budúcnosti. Po nich nasledovalo vystúpenie Dua aratron aspis. Predviedli nám svetelnú šou, ktorá sa v polovici zmenila na ohňovú, a keď si slečna vzala pixelovú tyč, ktorá pri krútení vytvárala rôzne ornamenty, objavil sa medzi nimi aj farebný nápis SlavCon, vtedy obecenstvo odmenilo tento kúsok búrlivým tlieskaním a túto časť vystúpenia sme si vyplieskali ešte raz. Po nasledovala nich stará známa skupina Vrbovské vŕby, chlapci nabudili ešte veselšiu náladu, takže polovica divákov tancovala. Takto príjemne sme zakončili druhý deň SlavConu.

Nedeľa bola na vstávanie najhoršia, ale predsa sme dopravili a zúčastnili sme sa niekoľkých prednášok. Dopočuli sme sa o tom, ako spracovávať kože, tak ako to robili v rannom stredoveku, ako si ukovať meč a ako zafarbiť látku prírodnými farbivami. Práve z týchto vecí som mala najväčšiu radosť :)

Počasie sa trochu nahnevalo a vďaka studenému vetru som poriadne prechladla, ale to nemení nič na fantastickom pocite, ktorý vo mne SlavCon zanechal.

Fotky si môžete pozrieť v našej Faunovej galérii.


ČLÁNOK PRIDAL: Petraela
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: slavcon, fantasy-svet.net


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.156.34
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)