Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 7.12.2013 08:51 | KOMENTÁRE [0]
FILM: Hobit: Smaugova pustatina (II.)

Peter Jackson a jeho Hobit sa vám prihovárajú už po druhý raz!

Odpočítavanie je spustené. Rezervácie sú v plnom prúde a v deň, kedy sa Bilbo bude musieť stretnúť s obávaným a veľkým drakom Smaugom, budú všetky kiná praskať vo švíkoch. Svetová premiéra pokračovania jedného hobitieho drobrodužstva, ktorú ste mohli sledovať naživo 2. decembra 2013 v neskorých popoludňajších hodinách, priniesla so sebou niekoľko zaujímavých lákadiel, ktoré nadšenie okolo Jacksonovej novej filmovej trilógie opäť raz vystupňovalo.

Červený koberec síce privítal hercov tak, ako sa patrí - pompézne, grandiózne a predovšetkým veľmi hlučne -, avšak čierny priniesol nadšeným divákom či tvorom z iného sveta, čakajúcim na svojich obľúbených hrdinov, pár tajuplných vyhlásení i farbistých konštatovaní.

Slávnostný banket trval neuveriteľných 78 minút, počas ktorých sa rozdávali autogramy, úsmevy i priateľské pozdravy. O príjemnú atmosféru sa starala dvojica sympatických moderátorov, ktorej sa z hercov podarilo vytiahnuť napr. aj to, či im sedia ich staré parochne, aký je ich vzťah k drakom, ktoré iné postavy z Tolkienovho sveta by radi stvárnili, ak by mali možnosť vlastného výberu, aké ľúbostné trojuholníky sú v súčasnosti medzi fanúšičkami „in“ a kto z nich pred niekoľkými dňami dostal vlastné súkromné lietadlo.

Samozrejme, nebol by to Jackson, ak by o tri dni, t. j. 5. decembra 2013, čiže vo štvrtok, nevypustil do sveta svoj posledný fantastický videoblog. V ňom vám s neskrývaným nadšením priblížil, kto a akým spôsobom prebudil Smauga k životu, čo robí vo voľnom čase Martin Freeman, ako vyzerajú priestory štúdia, keď sa z neho vytratia ľudia aj rekvizity, ako aj to, ako príjemne úsmevne pôsobia orkovia, keď sa snažia telefonovať.Áno, odpočítavanie je spustené. Atmosféra sa dá krájať a aj napriek niektorým negatívnym ohlasom, vyjadrujúcim nevôľu s novou postavou, ktorú v sebe veľkosťou malá a hrúbkou tenká kniha od Tolkiena neukrýva, takmer všetci sa zhodli na tom, že druhé pokračovanie neuveriteľného dobrodružstva bude nielen temnejšie, dynamickejšie či ľudskejšie, ale aj nezabudnuteľne fantastickejšie.

Dať druhému pokračovaniu Jacksonovej filmovej trilógie, Hobit: Smaugova pustatina, šancu, vám odporúčame i preto, že Peter Jackson patrí k takým unikátnym a veľmi empatickým režisérom, ktorí jednoducho rozmýšľajú (a to dosť kreatívne) nad tým, čo asi tak robia knižné postavy medzi tým, ak sa jeden príbeh skončí a druhý sa len začína, čím sa im otvára svet fantázie, za ktorý by sa zrejme nehanbili ani samotní autori literárnych predlôh.

Nakoniec, aj sám hobit Bilbo vie, prečo by si každý z nás mal jeho dobrodružstvá aspoň raz prečítať či pozrieť:P.S.: Vo Faunovej galérii nájdete malé prekvapenie!

P.S.S: Rozmýšľali ste nad tým, ako to asi vyzerá v zákulisí?ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: fantasy, hobit: smaugova pustatina, peter jackson, martin freeman, benedict cumberbatch, orlando bloom, luke evans, richard armitage


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.172.165.64
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)