Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 30.8.2014 13:11 | KOMENTÁRE [5]
FILM: Štikút a Bezzubý sa vrátia po tretíkrát

Čo môžeme očakávať tentoraz?

Už od chvíle, ako nám animovaný film Ako si vycvičiť draka po prvýkrát predstavil Berk s jeho obyvateľmi, ľuďmi aj drakmi, fanúšikovia chceli viac. Nezvyčajný vikingský hrdina Štikút, ktorý sa trápil pod nátlakom svojho otca Chladnobrva, bol niekto, s kým sme sa ľahko dokázali zžiť. A keď objavil Bezzubého, všetkým bolo jasné, že z nich bude perfektná dvojica. Ale visí nad ich príbehom nejaké temné tajomstvo?

Film Ako si vycvičiť draka 2 bol zjavným posunom oproti svojmu predchodcovi, pretože sa nám predstavil v oveľa vážnejšom a dospelejšom tóne. Príbeh začal šťastne, ukazujúc nám obyvateľov Berku žiť bok po boku s drakmi v mieri a harmónii. Štikút mal ale, samozrejme, svoje vlastné záujmy. Spolu s Bezzubým objavovali nové krajiny, vďaka čomu sa Štikút dozvedel o Dragovi, nebezpečnom lovcovi drakov, z ktorého mal strach dokonca aj jeho otec a Berk sa začal pripravovať na vojnu. Situácia vyzerala zle, kým Štikút neobjavil svoju dlho stratenú matku, ktorá pomáhala chrániť drakov pred lovcom.

To znamenalo pre Berk dobré vyhliadky na víťazstvo, ktoré sa však nakoniec ukázalo byť trpké, lebo Chladnobrv zomiera a Štikút je nútený zaujať jeho miesto ako náčelník vikingov.Takže čo môžeme očakávať od Ako si vycvičiť draka 3?

Špekulovalo sa už o mnohých scenároch a ak neuvidíme všetko z toho v pripravovanom filme, je dosť pravdepodobné, že sa objavia aspoň v druhej spin-off sérii DreamWorks Dragons, ktorú si budeme môcť pozrieť na Netflixe. Prejdime si ale teda, čo sa od tretieho filmu očakáva.

Bezzubý nájde ďalšieho Nočného besa


Keď Štikútova mama Valka prvýkrát uvidela Bezzubého, povedala, že si myslí, že Bezzubý je posledný Nočný bes na svete. Ale je tomu skutočne tak? Môže nám nový film predstaviť ďalšieho Nočného besa, možno takého, ktorý by sa postavil proti Bezzubému? Koniec koncov, keď porazil Dragovho draka, stal sa z neho Alfa drak, najmocnejší zo všetkých.

Štikút zistí, že život náčelníka Berku nie je vôbec jednoduchý

Ak budeme úprimní, Štikút sa v Berku nikdy necítil ako doma. Oveľa šťastnejší je, keď môže spolu s Bezzubým objavovať svet, vysekávať sa z problémov, do ktorých sa pri tom dostane a potom opäť vyrážať za novými dobrodružstvami. Ako teda bude zvládať každodenný život ako náčelník Berku, keď sa ešte popritom bude musieť vyporiadavať so všetkými tými novými drakmi? Doteraz Štikút vždy potreboval nejaký kritický moment, aby sa jeho schopnosti prejavili, takže otázkou zostáva už len to, čo to bude tentoraz? Všetko, čo bolo doteraz naznačené vyzerá skôr ako špekulácie než skutočný spoiler, preto spomenieme niečo z knižnej predlohy Cressidy Cowellovej. Takže, ak si nechcete pokaziť prekvapenie, práve teraz by ste mali prestať tento článok čítať.

Zmiznú?


Ok. Je jedna vec, o ktorej vedia všetci, ktorí kedy čítali tieto knihy a vzhľadom na vyjadrenie režiséra Deana DeBloisa je dosť pravdepodobné, že sa to stane ústredným motívom tretieho, a teda aj záverečného filmu (pokiaľ sa ho tvorcovia nerozhodnú rozdeliť na dva diely, ako je to v poslednej dobe zvykom). Jedna z prvých viet prvej knihy, v ktorej Štikút už ako starý muž spomína na svoj život totiž znie:

"Keď som bol chlapcom, existovali draky."

Presne tak. Môže sa to stať už v Ako si vycvičiť draka 3 alebo aj neskôr, pokiaľ sa Dreamworks rozhodne rozvíjať príbeh ďalej, ale skôr či neskôr draci opustia Berk.

Ako sa to stane? Prečo zmiznú? Vyhynú alebo sa rozhodnú opustiť Berk preto, lebo si uvedomia, že jeho obyvateľom spôsobujú priveľa problémov? To v tejto chvíli ešte nevieme, ale pokiaľ ste sa dočítali až sem, radi si vypočujeme vaše teórie. :)

Premiéra filmu je naplánovaná na 17. júna 2016.


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: ako si vycvicit draka, ako si vycvicit draka 2, dreamworks


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.70.233
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
5. IP 88.212.40.94 27.1.15, 18:57
StormFurry
Ja len dufam, ze draci nezmiznu, pretoze som sa vdaka tejto rozpravke naucila kreslit draky.
4. Ella 3.9.14, 13:55
ach, no tak to ma mrzí, že som ti pokazila prekvapenie :(
3. Lussy Noir Meteur 31.8.14, 23:42
ešte sa mi to nepodarilo.., :( aaaale čo už.., aj tak som niečo podobné tušila.., len to so Stoickom som až tak veľmi nečakala :/
2. Ella 31.8.14, 12:50
Čo si to ešte nevidela?
1. Lussy Noir Meteur 30.8.14, 22:34
tie spoilere z dvojky ste tu nemuseli zhrnúť :( ja že to bude len článok a lá niekto potvrdil, že bude trojka :(
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)