Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 10.1.2015 19:50 | KOMENTÁRE [2]
FILM: E.A.Poe: Archa bláznov

V bezpečí nie ste nikde...

E.A.Poe: Archa bláznov, org. Stonehearst Asylum, sa objaví v našich kinách už 22. januára 2015. Tento nevšedný, trošku pochmúrny, a predovšetkým po hollywoodskej produkcii voňajúci film, vznikol na motív krátkej a čiernym humorom nasiaknutej poviedky The System of Doctor Tarr and Professor Fether, ktorú v roku 1845 zverejnil týždenník Graham's Magazine.

Poviedka, jej autorom nie je nikto iný ako Edgar Allan Poe, nebola v týždenníku publikovaná ihneď. Editorom istý čas trvalo, kým ju konečne predstavili nedočkavým čitateľom, pretože neprikrášleným spôsobom odrážala neľudskú situáciu v ústavoch i azylových domoch. Napriek kritickému postoju, drobnému politickému podtónu i satirickému káravému tónu, sa stala námetom pre niekoľkých významných umelcov, ktorí ju v priebehu času zhmotnili či už v rôznych divadelných, filmových, hudobných aj iných poviedkových adaptáciách, a to od roku 1903 až do dnes.

Anotácia distribútora:

Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby „jedinečnost" každého pacienta respektovali: „Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?"

Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící „léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná...


Pôvodná predloha nemala v pláne čitateľa vystrašiť, skôr šokovať tým, čo sa robí okolo neho. Avšak Brad Anderson, americký režisér, scenárista i producent, ktorý je známy predovšetkým svojou záľubou v hororových veciach, vydoloval z motívu presne toľko, koľko je potrebné na to, aby sa divák v kine nielen bál, ale miestami mal chuť z neho aj utiecť.

Nakoľko ostal verný predlohe sa zatiaľ odhadnúť nedá, ale ťaživá atmosféra, ktorá trailer sprevádza od prvého záberu (a miestami navodzuje stav, akoby ste sa ocitli v bláznivom víre producentov American Horror Story), vás minimálne utvrdí v tom, že sa na tento film oplatí ísť pozrieť.

Stonehearst Asylum Official Trailer


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: edgar allan poe, horor, e.a.poe: archa blaznov, thriller


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.200.117.166
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
2. Yaonee 18.1.15, 15:22
Ďakujeme za tip :) Ja sa momentálne snažím vypátrať, či sa táto Edgarova poviedka zverejnila aj v nejakej zbierke, príp. knižnej podobe. Zaujíma ma, ako spracoval celú problematiku, pretože Archa bláznov bola presne taká, akú som ju viac-menej od Hollywoodu očakávala. Čiže veľkolepá, miestami úsmevná, inokedy strašidelná, akurát na jedno vzhliadnutie a dosť :)
1. IP 87.197.159.160 11.1.15, 00:51
ŠÍLENÍ
Do pozornosti by som rád daj aj CZ spracovanie Šílení, režiséra Jana Švankmajera z roku 2005. Archa bláznov je samozrejme lepšia či už po vizuálnej stránke, alebo obsahovej, avšak Švankmajerovo poňatie ponúka príbehu trošku iný, miestami až psychadelický obraz.
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)