Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 3.2.2017 17:25 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Fantasy-Svet Awards 2016!

Dva mesiace ubehli ako voda!

Dva mesiace ste spolu s nami zostavovali zoznam toho najlepšieho, čo sa v knižnej kultúre minulý rok urodilo. Dnes vám s hrdosťou môžeme priniesť výsledky vašej i našej práce. A ako teda vyzerajú tí naši aj vaši favoriti?

Takto!

Najlepší fantasy román roku 2016 vydalo vydavateľstvo Slovart. Jonathan Strange & pán Norrell si vás minulý rok získali natoľko, až s takmer polovičným náskokom za sebou nechali aj takého Harryho Pottera a prekliate dieťa.

Najlepší sci-fi román roku 2016 by ste mali hľadať v ponuke vydavateľstva Argo. Možno za prvenstvo Doctora Who a jeho Města smrti môže aj Peter Capaldi. Ktovie? Isté je momentálne to, že náš 12-ty Doktor strčil do vrecka Metro, Marťana, Úvod do teórie chaosu či Vesmírnu odyseu!

Najlepší hororový román roku 2016 vás bude mátať vo vydavateľstve Plus (Albatros Media). A to právom. Prvenstvo si uchmatla romantická gotická novela V tomto domě straší. Mohli by sme teraz napísať, že jej na päty dýchal King či E. Pocha, ale to by sme vás zbytočne zavádzali. Budete sa musieť zmieriť s tým, že staré hororové klasiky sú aj dnes medzi čitateľmi veľmi obľúbené.

Najlepší YA román roku 2016 si na vás brúsi svoje zúbky vo vydavateľstve Host. Aj keď sa knižná séria Trón zo skla na víťaza doťahovala a delil ju od prvenstva len jeden bod, víťazom sa stal detektívny príbeh s paranormálnymi prvkami Jackaby!


Ak by ste si chceli prečítať víťaznú grafickú novelu minulého roku, museli by ste vedieť veľmi dobre po japonsky, anglicky alebo nemecky. Najlepšia grafická novela roku 2016 (čiže komiks) sa volá Owari no Seraph (vydavateľstvo Shueisha) a prináša vám plastický príbeh plný upírov na japonský spôsob. Je síce trošku mainstreamová, ale zaručene klasická, pretože také mangy jednoducho sú. Pokiaľ teda viete, kde hľadať kvalitu.

Najkrajšia detská kniha roku 2016 poteší srdiečka hlavne nás dospelých. Warren Trinásty a Vševidiace oko (vydavateľstvo Albatros) je dizajnovou grafickou novelou, obyčajne neobyčajnou beletriou i dobrodružstvom, o ktorom ste možno kedysi snívali aj vy. Keďže ste ale nevlastnili hotel, isté aspekty vašej výpravnej cesty vypálili tak trochu inak. A práve preto k nám zavítal Warren, ktorý vyplnil prázdne miesta a zahnal strach, ktorý okolo seba opäť začal šíriť Ten, koho netreba menovať.

Súťažnú kategóriu Najlepší/ia autor/ka roku 2016 tento raz skolil statný pán, ktorý má rád Star Wars, populárnu kultúru, dobré pivo a írskeho vlkodava. Kevin Hearne je známy ako otec Železného druida a niekedy aj ako Železný druid sám. Vie vám vyčarovať úsmev na tvári a tým správnym pomerom dobrej urban fantasy, mytológie a panteónov od výmyslu sveta, vás chytiť za srdce. Nie doslovne, samozrejme…

Cenu Najlepšie vydavateľstvo roku 2016 získava Comics Centrum. Tento rok menili priestory, včera predstavili svoj nový edičný plán a všetkým napiekli výborné šišky, takže Fašiangom a leňošeniu pri dobrom komikse už nič nebráni. Možno len málo času, ale to je detail.


Najlepšie kníhkupectvo roku 2016 je podľa vás Martinus. Podľa niekoho iného sú to zase Megaknihy, nás potešilo vydavateľstvo Albatros, ktoré uzatvorilo trojicu najkníhkupectiev minulého roku. Víťazom srdečne gratulujeme a porazeným sľubujeme, že budeme v priebehu tohto roku určite nakupovať aj u nich :).Objav roka 2016 ste udelili Brankovi Jelinekovi za jeho komiks Oskar Ed: Můj největší sen (vydavateľstvo Lipnik). My vám za túto úžasnú priazeň ďakujeme! Prvú trojku ďalej uzatvára Janko Iša, Slovák ako repa!, a Ivana Jungová, dobrá víla Tieňov nad Veligradom. Gratulujeme!

Boj o najlepší Zaujímavý knižný projekt roku 2016 zvádzali medzi sebou Bibliotéka, najväčší knižný veľtrh na Slovensku, a Inferno na polici, ktorý každý priaznivec literatúry, literárneho rozboru a celkovo nejakého neskresleného hodnotenia s dávkou svojského humoru, môže nájsť na YouTube. O jeden bod a malý chlp túto anketu vyhrala Bibliotéka. A my organizátorom tohto veľkého festivalu s nadšením tlieskame, pretože minulý ročník sa im vydaril na jednotku s hviezdičkou.Ocenenie Najlepší recenzent roku 2016 ostáva v našej redakcii. Veľmi pekne vám ďakujeme za priazeň. Naša redaktora sa červená až za ušami. Zároveň by sme chceli upriamiť vašu pozornosť na zvyšné mená, ktoré v týchto našich vodách časom spôsobia poriadnu potopu, alebo takú menšiu záplavu kvalitných textov, pretože hodnotenie majú títo redaktori v krvi a ide im to naozaj od ruky!Najlepší domáci festival sci-fi, fantasy, hororu, komiksov a populárnej kultúry roku 2016 nájdete v Bratislave už v apríli. Volá sa SlavCon a okrem toho, že vám tento rok ponúka celú hviezdnu oblohu, zažijete na ňom kopu zábavy. Samozrejme takej istej, akú ste zažili na Fénixcone či San Diego Comic Cone. Oba festivaly sa umiestnili na zlatej priečke v súťažnej kategórii Najlepší zahraničný festival sci-fi, fantasy, hororu, komiksov a populárnej kultúry roku 2016!

Najlepší prednášajúci roku 2016 nám uzatvára našu anketu, a podobne tak ako rok 2016 aj on sa s vami rozlúčil vo veľkom. Petra Slováková je naozaj všestranné žieňa. V tej správnej forme či dávke vám spríjemňuje pobyt nielen na festivaloch, ale aj na rôznych internetových portáloch, v rozmanitých tlačených periodikách a aj cez stránky kníh. I v tomto roku sa nezastaví a vy si s ňou budete môcť osobne poklebetiť už čoskoro! Zatiaľ si vychutnajte vašu výhru, pretože každý, kto sa do jednej, alebo druhej ankety zapojil, vyhráva balíček cien!

Výhercovia:

1. balíček, ktorý pozostáva z knižných titulov Temnota z Pressburgu (podpísaný výtlačok), Mestečko Wayward Pines, Pozůstalí + bonus Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás s rodinami pozabíjajú, získava Dodo Hanes.

2. balíček, ktorý pozostáva z knižných titulov V tomto domě straší, Rudá královná + bonus Hilda, získava Petra Filipová.

3. balíček, čiže trilógiu od Ramsona Riggsa Sirotinec slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti, získava Myija.

Výhercom gratulujeme! A tešíme sa na ďalšiu podobnú spoluprácu! :)

Ceny do súťaží venovali vydavateľstvá Albatros, Artis Omnis a Zelený Kocúr, ako aj internetové kníhkupectvo PreSkoly.sk!ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: fantasy-svet awards 2016, kniha mesiaca, fantasy, sci-fi, horor, popkultura


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.172.165.64
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)