Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Doba Ľadová
Režisér: Chris Wedge, Carlos Saldanha
Hodnotenie: 85%
Popis:
Pripravte sa na to najmrazivejšie animované dobrodružsto! Skupinka rozličných zvieracích tvorov sa vydáva na juh, aby unikla pred šíriacim sa mrazom a zároveň sa snaží vrátiť stratené ľudské mláďa jeho rodičom.
Filmová recenziaMrazivo-perfektný zážitok

Pamätám si, že najlepšími rozprávkami môjho detstva boli Leví kráľ, Aladin a Robin Hood – všetky z dielne Walta Disneyho. Tak ako sa tieto rozprávky u mňa spájajú s deväťdesiatymi rokmi, tak sú Doba ľadová a Shrek rozprávkovým symbolom začínajúceho milénia. Obe rozprávky priniesli úžasnú originalitu a patria medzi tie najlepšie filmové počiny, s ktorými som sa kedy stretla. Hľadať chybičky krásy na Dobe ľadovej je ako hľadať zrnko ryže, ktoré vám spadlo a stratilo sa v huňatom, dlhosrstom koberci. Nech namáham neuróny akokoľvek, nemôžem nič považovať za vyslovené negatívum.

Už samotný príbeh vibruje originalitou, ktorá vznikla spojením niekoľkých jednoduchých prvkov:

- V prvom rade sú to hlavní hrdinovia. Drvivá väčšina príbehov (aj nerozprávkových) sa zaoberá nejakým druhom outsiderov. V tomto prípade sa zišla podarená trojica – osamelý ufrflaný mamut, ukecaný smoliar leňochod a šabľozubý tiger pacifista. Tvorcovia si dali záležať a vytvorili perfektnú trojicu. Veľkým pozitívom je, že rozprávka nekončí happyendom typu „zachránili sme deň, a tak sa my, biedni outsideri, stávame súčasťou mainstreamu.“ Nie, nie, outsideri ostávajú spokojnými outsidermi a divák mľaská blahom.

- Scrat. Jediné slovo symbolizujúce kult, ktorému prepadli všetky vekové kategórie. Kreslená dokonalosť vo všetkých formách.

- Prostredie. Doba ľadová nie je veľmi obľúbená éra pre filmy, pretože neposkytuje toľko dramatických možností pre dej. Je atraktívnejšie sledovať intrigy kardinála Richelieu alebo boje Rimanov proti barbarom, než hodinu a pol putovať s naším predkom za stádom mamutov. Pre kreslenú rozprávku poňatú mierne parodicky však práve táto éra poskytla dokonalé kulisy.

- Nadčasové dialógy. Niet čo dodať. Niektoré repliky už zdomácneli v bežnom jazyku, čo je tiež znamením úspechu.

- Dejová zápletka. Priamočiary príbeh bez zbytočnej dramatizácie uchváti svojou jednoduchosťou a zároveň prepracovanými detailami.

- Osviežujúca grafika.

Kto nevidel Dobu ľadovú, určite nevie, čo je televízor. Jasné, je normálne predpokladať, že africkí Masajovia nepoznajú Sida a jeho partiu. V našich zemepisných šírkach však považujem Ice Age za povinnú divácku jazdu – povinnú, no nesmierne veselú a príjemnú, ku ktorej sa človek rád vráti.

Na záver už len pridám moje klasické osobné hodnotenie: 100%
Recenzia od Bruja (11. 08. 2011 04:29:58)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)