Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Osudový dotyk 3
Režisér: Seth Grossman
Hodnotenie: 65%
Popis:
The Butterfly effect 3: Revelations je tretím pokračovaním filmu The Butterfly effect. Dejovo nijako nenadväzuje na prvý diel a už vôbec nie na druhý. Ako to však bolo v predošlých dvoch dieloch, aj tentokrát sa dokáže mužský hrdina Sam Reide, ktorého si zahral herec Chris Carmack (známy z komédie Len trošku šťastia, kde si zahral po boku Lindsay Lohan), premiestniť do minulosti a meniť tak prítomnosť. Snáď, čo je novinkou tretieho dielu je to, že zasahuje aj do žánru horor, pretože sa tu objavuje aj brutálny vrah. Režisérom sa stal Seth Grossman (The Elephant King), ktorý zatiaľ nemal na konte žiadne významnejšie filmové dielo. Sestru hlavného hrdinu si zahrala herečka Rachel Miner, ktorá už hrala v niekoľkých hororoch, ako napr. Penny Dreadful,či Tooth and Nail a objavila sa i v známych seriáloch, ako je napr. Californication, alebo Hrozba z temnoty. Okrem nich sa ešte vo filme objavili herci Melissa Jones, Lynch R. Travis, Sarah Habel (Rollerky) a mnohí iní.
Filmová recenziaMotýlí efekt do tretice

Sága The Butterfly effect, resp. u nás známa ako Osudový dotyk, začala v roku 2004. Videla som všetky tri časti a dôvod, pre ktorý som sa rozhodla napísať recenziu práve k trojke je fakt, že som o nej nenašla na slovenskom webe v podstate nič. Pripisujem to tomu, že mnohí ani netušia, že existuje dvojka a už vôbec nie, že trojka. O trojke som nevedela ani ja, a keď som to prednedávnom zistila, trochu som sa k tomu stavala skepticky, vzhľadom na to, že už ani dvojka nestála za figu. Napriek tomu som si ju zapla, pretože ma zaujalo, že bola prezentovaná na After Dark Horror feste a tam sa niekedy nájdu podarené hororové filmy.

Jednotku asi mnohí z vás poznajú. V hlavnej úlohe sa predstavil Ashton Kutcher a poznám mnohých, ktorí považujú The Butterfly Effect za jeden z naj filmov zo začiatku 21. storočia. Trojka sa svojou podstatou nelíši od jednotky, ani od dvojky. Hlavný hrdina Sam dokáže silným sústredením sa vo vani plnej ľadu premiestniť do minulosti. Ihneď prvá scénka sa deje v minulosti, keď Sam sleduje matku so synom na detskom ihrisku. Musím povedať, že v piatej minúte som pochopila, prečo bola trojka zaradená aj do hororového žánru. Sledovaním totiž čakal na vraha, ktorý zabil ženu pred zrakom jej syna, a to dosť brutálnym spôsobom. Krv tiekla potokom. Zrazu sa Sam preberie vo vani a ide ihneď na políciu usvedčiť vraha. Policajtom tvrdí, že má nadprirodzenú schopnosť média a snaží sa im pomáhať polapiť všetkých zločincov, na ktorých sú policajti krátki. Takisto sa dozvieme, že mu zomreli rodičia počas ohňa, ktorý vypukol v ich dome a zachránil len svoju sestru, ktorá má z toho traumu, a preto nevychádza von z domu (často mu aj pomáha pri vracaní sa do minulosti sledovaním jeho tepu cez notebook). Mne sa zdala jeho sestra Jenna v prvej chvíli akousi divnou, ale zatiaľ som nevedela o čo ide. Vedela som však, že to bude mať určite niečo spoločné s ohňom.

Dej pokračuje tým, ako Sama navštívi Elizabeth, sestra jeho bývalej, ktorá bola zavraždená. Elizabeth, ktorá počula o jeho super schopnostiach, ho žiada, aby našiel pravého vraha, pretože ten, ktorý bol odsúdený, je na sto percent nevinný. Samozrejme potom nasleduje jeho dilema, či to má robiť, alebo nemá robiť, lebo vie, že ak zasahuje do minulosti, ktorého súčasťou bol nejakým spôsobom aj on, môže to mať hrozné následky. Napokon pristane, veď o čom by bol potom film a začína sa cestovanie z minulosti do zmenenej prítomnosti a zase do minulosti a veci sa len komplikujú a komplikujú. V podstate oživí sériového vraha, pretože zásahom do minulosti bude zavraždená aj sestra jeho bývalej. Nehovorím, že som bola napätá, alebo že by som sa nevedela odtrhnúť od filmu, ale celkom ma jeho cestovanie zaujalo a takisto som bola zvedavá, kto je do čerta ten vrah, ktorý sa tak geniálne skrýva, že ho nikdy nemá šancu vidieť, ani polapiť. Hlavný hrdina Sam sa mi páčil, teda bol sympatický a neprestával bojovať, aby to celé napravil. Aj to sa mi páčilo, že nakoniec, keď bol obvinený, tak dokázal presvedčiť policajta o tom, že dokáže cestovať do minulosti. To sa vo filmoch a najmä v hororoch nestáva často. Tam sú policajti buď vždy nechápaví, alebo arogantní a nechcú chápať. Tu to však bolo inak, ba čo viac, policajt ho pustil, aby išiel pátrať ďalej.

Koniec neprezradím, aj keď nebol prekvapivý. V posledných 20ich minútach mi to prišlo celkom logické, aj keď bolo zaujímavé sledovať dôvody toho vraha. To ma trochu prekvapilo. No a úplne záver... filmári si pravdepodobne nechali otvorený koniec, keby náhodou chceli vytvoriť Butterfly effect 4. Resp. možno to tak malo byť, pretože, ako iste fanúšikovia hororov vedia, dobrý horor koniec nikdy nemá...
Recenzia od Lectrice (05. 01. 2011 06:54:31)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)