Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Scott Pilgrim proti celému svetu
Režisér: Edgar Wright
Hodnotenie: 98%
Popis:
Film bol natočený na základe šesťdielneho komiksu „Scott Pilgrim“, ktorý vydalo vydavateľstvo Oni Press, autorom komiksu je Bryan Lee O'Malley. Režisérom filmu je Edgar Wright (Jednotka príliš rýchleho nasadenia , Súmrak mŕtvych). V hlavných úlohách boli obsadení herci Michael Cera (Juno, Superbad) a Mary Elizabeth Winstead (Nezvratný osud 3, Smrtonosná pasca 4.0). Soundtrack obsahuje piesne od kapiel ako napr. T.Rex , Rolling Stones, Blood Red Shoes, Metric, Broken Social Scene a iné. Piesne od fiktívnych kapiel vo filme skomponoval Beck.
Filmová recenziaAtmosféra: Spojte prvky videohry a komiksu dokopy a vznikne toto. Scottova realita je postavená úplne na hlavu. Ak máte na to, aby ste pozerali film, kde sa ľudia rozpadávajú na mince, pri súbojoch počuť klasické zvuky z videohier, počítanie úderov a na konci zasvieti veľký nápis K.O., objavujú sa štvorčeky s popiskami a podobne, nepochybne zažijete skvelý filmový zážitok. Navyše je tam kopec geniálnych hlášok, zábavných situácii a kopec vecí, ktoré praví maniaci ocenia. Vážne, pozrite si tento film.

Obsadenie: Scotta Pilgrima hral ten chalan z Juno - Michael Cera. Z iných recenzií viem, že tento herec mnohým lezie na nervy, hlavne jeho ufňukaný prejav. Ak s ním máte problém, nepozerajte tento film. Podľa mňa bol Cera dokonalý, hlavne to fňukanie a panikárenie a všetko. Týmto spravil zo Scotta skvelú komickú postavu. Ani pri akčných scénach nebol zlý.
Mary Elizabeth Winstead ako Ramona Flowers. Celkom roztomilá a farebné vlasy sa jej hodia. Dalo sa.
Kieran Culkin hral Wallaca Wellsa, Scottovho teplého spolubývajúceho. Mohla by som celé dni ospevovať jeho výkon (aj to robím). Každá scéna v ktorej sa objavil bola perfektná, navyše hláškoval asi zakaždým keď otvoril ústa. Úžasná postava a úžasný herec.
Obdiv si zaslúžia aj herečky, čo hrali Knives a Scottovu sestru Stacey.
Scottova kapela- bubeníčka Kim (Alison Pill), Stephen (Mark Webber) a Young Neil (Johnny Simmons). Tam sa mi najviac páčila Kim a jej sarkastické výroky, inak aj Stephen celkom ušiel.
Proste kopec šťavnatých hercov!

Hudba: Okrem súbojov s členmi Ligy, Scott sa zapojí do súťaže kapiel so svojou skupinou Sex Bob-Omb. Ich pesničky sú postavené na vokáloch a gitarách a nie je veľmi ťažké stať sa od nich závislým (aspoň nie pre mňa). Mimochodom nikto z kapely, azda okrem Michaela Ceru predtým nehral na hudobnom nástroji, takže im treba pogratulovať. Všetky tieto pesničky zložil pre film Beck. Ďalšia kapela v súťaži je Crash and the boys (áno, to je tá kapela s Crashom a chlapcami :D) odohrá tiež celkom počúvateľné veci, odhliadnuc od toho, že jedna z ich pesničiek nazvaná "I´m so sad, so very very very sad" má asi iba dve sekundy.
Zvyšok soundtracku je celkom slušný, takmer všetko sa pridalo do môjho osobného zoznamu hitov- všetky sa divákovi ľahko zapíšu do pamäte už pri prvom zhliadnutí.
Recenzia od Lina (02. 06. 2011 03:54:32)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)