Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Dívka na koštěti
Režisér: Václav Vorlícek
Hodnotenie: 75%
Popis:
Kultový československý film z roku 1972 o neposlušnej čarodejnici Saxane, ktorá sa dostane do sveta ľudí a nechce sa vrátiť. V hlavných úlohách sa predstavila Petra Černocká, Jan Kraus a Jan Hrušínský.
Filmová recenziaSaxana, bosorka a dcéra netopiera, ušla z čarodejníckej školy, aby spoznala svet...

Hoci nie som milovník filmov, od filmu o bosorkách nikdy neújdem. Na rozprávky som už natrafila často, nie ale na také neskazené rozprávky dejom i vizuálnymi efektami. Ešte zriedkavejšie som sa takto stretla s rozprávkami československej produkcie.

Saxanu vlastne nikdy nebavilo čarovanie. Vlastne jej čarovanie ani nikdy nešlo, v škole sa svojou neschopnosťou akurát zosmiešňovala. Keď mala po nevydarenom zaklínadle zostať po škole tristo rokov, neváhala ani sekundu, keď dostala do ruky knihu kúziel, ktorá obsahovala všetky zaklínadlá, ktoré existovali. Premenila sa na sovu a uletela do sveta ľudí.
Život medzi ľuďmi sa na začiatku zdal dobrodružný, no Saxana nevedela, že ľudia môžu byť aj veľmi nepoctiví a klamliví. Ale dala by všetko za to, aby v tomto svete mohla ostať navždy a nemusela sa vrátiť tam, odkiaľ prišla.

Film Dívka na koštěti popisuje spoločnosť tak, ako to môže len rozprávka. Saxana prichádza medzi ľudí ako nevinné a naivné stvorenie. Dôveruje všetkým, aj tým, ktorí ju už raz oklamali. Je porovnateľná s dieťaťom, ktoré práve spoznáva svet dospelých.
Na druhej strane je film naproti tejto smutnej tématike veľmi vtipný. Z každej ťažkosti sa Saxana takmer zázračne vymotá, a to často dosť zábavným spôsobom. Napríklad raz bola označená ako blázon a dostala sa do psychiatrickej liečebne, ale keď tam trochu počarovala a prišiel za ňou jej kamarát Honza s Napoleónovou bustou miesto hlavy, zrazu už nebolo celkom jasné, kto je normálny a kto blázon. Film rozodne zaručuje dosť zábavy.

Po technickej stránke sa toho veľa nedá očakávať, keďže film vyšiel v roku 1972. Špeciálne efekty v americkom štýle celkovo chýbajú. Film je taktiež primerane dobe menej akčný. Skromné technické možnosti doby však nezhoršujú menovateľne kvalitu filmu, herecký výkon je celkom dobrý. Efekty by tak či tak len rušili starodávnu rozprávkovú atmosféru.

Dívka na koštěti je podľa mňa celkom vydarený film, aj keď nie taký, na aké som zvyknutá. Po znelke som očakávala seriál v starom štýle alebo večerníček: film násobne prekročil moje očakávania. A aj keď je film určený pre mladších divákov ako som ja, veľmi sa mi páčil. Odporúčam ho hlavne ženským milovníčkam fantasy rozprávok, pre ktoré akcia nestojí na prvom mieste.

Osobné hodnotenie: 90%
Recenzia od Flavel (11. 01. 2012 21:47:09)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)