Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Harry Potter a Dary smrti 2
Režisér: David Yates
Hodnotenie: 95%
Popis:
Film je pokračovaním filmu Harry Potter a Dary smrti 1. O rozdelení filmových Darov smrti, ktorých príbeh bol v knižnej podobe sústredení len do jednej knihy, prebiehala dlhá debata. Nakoniec ich tvorcovia rozdelili do dvoch filmov, a to hlavne kvôli množstvu deja, ktorý Rowlingová v knihe opísala. Bez vynechania mnohých dôležitých scén a momentov deja by bolo nemožné natočiť len jeden dvojhodinový film. Posledný film si môžete ako jediný zo série HP vo viacerých kinách vychutnať v 3D verzii.
Filmová recenziaTakže veľkolepé finále Harryho Pottera. Práve na tejto sérii, nielen filmov, ale aj kníh, mnohý z nás vyrastali. A ja určite nie som výnimka. Preto sa od tohto posledného dielu očakávalo naozaj veľa, a myslím, že to väčšinu z naších očakávaní aj splnilo.

Hoci táto posledná časť zahrňuje najmä boj medzi Voldemortom so svojimi stúpencami a Rokfortom, našlo sa tam miesto aj na dojemné scény. Ako napríklad umierajúci Snape, alebo jeho spomienky na Lily. Možno práve to obohatilo tento film, a nebol to len bezhlavý boj.

Ďalšiu vec, ktorú mu treba uznať je, že sa celkom slušne držal knihy. Určite tomu dopomohlo aj rozdelenie siedmej knihy na dva filmy, aby sa do nich vošlo viac detailov. Hoci, samozrejme, film nemôže byť spravený podľa knihy úplne presne. Potom by možno ani nemalo zmysel ho pozerať, pretože by sme nemali čo kritizovať.

Samozrejme, nesmiem zabudnúť na skvelé efekty, obzvlášť pri dobývaní Rokfortu, alebo pri prepade Gringodbanky. A ako inak, slušne prepracované akčné scény. Nehovoriac o hereckých výkonoch. Dan Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint odviedli, ako vždy, skvelú prácu.

Aj keď mám z filmu celkovo naozaj dobrý dojem, dokonca ho považujem za najlepší film celej série, pár chybičiek by sa na ňom našlo. Napríklad epilóg sa mi nezdal dostatočne prepracovaný. Prišlo mi, že sa viac sútredili na to, aby herci vyzerali staršie, a nie na celkovú pointu. Aj keď tam bol rozhovor Harryho s Albusom, trochu mi chýbali Jamesove posmešky, a možno aj zmienka Nevilla.

Tiež ma dosť zarazilo, že nakonci bitky Harry zlomil bazový prútik bez toho, aby opravil ten svoj. Možno by to bolo zdĺhavejšie, ale keby film pozeral niekto, kto nečítal knihu, nepochopil by skutočnú moc toho prútika.

Ale ako som už povedala, moje dojmy z filmu sú naozaj pozitívne, a určite sa ho oplatí si pozrieť.
Recenzia od Annabeth (12. 09. 2011 18:12:37)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)