Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Interview s upírom
Režisér: Neil Jordan
Hodnotenie: 95%
Popis:
Interview s upírom je film z roku 1994 podľa novely od Anne Rice a rovnomenným názvom. Film režíroval Neil Jordan a zahrali si v ňom také hviezdy ako Brad Pitt, Tom Cruise, Christian Slater alebo Kirsten Dunst.
Filmová recenziaInterview s upírom je kvalitný filmový zážitok

Prvá kniha Anne Riceovej v sérii The Vampire Chronicles je v súčasnosti asi najslávnejšia upírska kniha hneď po kultovom Draculovi. Jej úspech podnietil filmárov k natočeniu rovnomenného filmu ešte v roku 1994.

V podstate je už pravidlom, že film býva slabší ako knižná predloha. V tomto prípade ide skôr o výnimku potvrdzujúcu pravidlo. Román je Riceovej prvým vydaným dielom a miestami je to dosť cítiť – štýl je trochu neokresaný, dej sa rozbieha pomalšie, predovšetkým na začiatku knihy je príliš veľa dlhočizných opisov, ktoré priam nudia. V scenári však, našťastie pre divákov, Riceová vybrala naozaj len tie podstatné časti, pričom v dialógoch a udalostiach sa film striktne drží knihy.

Začiatok filmu je trochu rozpačitý, hlavne čo sa Louisovho rozprávania týka. Celá jeho premena na upíra je spracovaná ako z lacného béčkového filmu. Lestat sa mu pri prvej príležitosti zahryzne do krku a s Louisom v náručí vyletí do tridsaťmetrovej výšky, čo pôsobí neskutočne úboho a pateticky, rovnako ako o pár minút na to Lestatovo vyhlásenie, že Louisa vysal do takej miery, že čoskoro umrie, hoci bol do Louisovho krku zahryznutý asi len dve sekundy. Nech už má upír akékoľvek schopnosti, je fyzicky nemožné alebo aspoň nesmierne divné, ak vysaje z človeka päť litrov krvi za dve sekundy. Na tento fakt si filmári nedali pozor ani vo zvyšnej časti filmu.

Hneď po Louisovej premene však film naberá na obrátkach aj na kvalite. Výstižne vykresľuje rozdiely medzi Lestatom a Louisom, ktorý sa zo všetkých síl snaží pridŕžať posledných vlákien ľudskosti. Lestat ako negatívna postava ale necháva v divákovi pocit, že jeho správanie a prístup k ľudskému životu je len vonkajšia fasáda, za ktorou sa ukrýva iná bytosť.

Brad Pitt, Tom Cruise a mladučká Kirsten Dunst podali skvelé herecké výkony. Predovšetkým Cruise zahral Lestata a jeho nálady perfektne. Jediným rušivým prvkom na ňom je odtieň jeho vlasov, ktorý vyzerá strašne umelo a Cruisovi sa nehodí; maskéri by spravili oveľa lepšie, ak by mal Lestat tmavohnedé vlasy. Pitt výborne zahral upíra plného pochybností a odporu voči vlastnej existencii. Dunstová nemohla stvárniť Claudiu lepšie, hoci jej prehnane detský hlas v origináli neskutočne irituje a trhá uši. Antonio Banderas a jeho Armand ani vo filme nedostal veľa miesta, nemá sa však za čo hanbiť, rovnako ako Christian Slater.

Celkovo ide o veľmi dobré spracovanie knižnej predlohy, ktoré je (okrem spomínaného slabého začiatku) dynamické, napínavé a nezostáva na povrchu príbehu. Výborný film, ktorý si svoju vysokú kvalitu udrží aj šestnásť rokov po natočení, kedy sú technológie na oveľa vyššej úrovni.

Osobné hodnotenie: 90%
Recenzia od Bruja (15. 01. 2010 21:38:33)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)