Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Avatar
Režisér: James Cameron
Hodnotenie: 99%
Popis:
Cameron vo filme vytvoril úplne novú krajinu plnú nebezpečenstva a záhad, ktorá ohúrila nejednu osobu. Mnoho ľudí, by si určite prialo, žiť v podobnom svete.
Filmové recenzieJe toto skutočne film, pri ktorom vydržíte až do konca?

Nie je pochýb, že Avatar bol od Titaniku Cameronov najväčší triumf. Zážitok v kine bol určite úchvatný, ale čo keď ste ten film videli prvýkrát doma? Bol to rovnaký zážitok? Určite nie. Efekty sa nedali porovnávať s efektmi v 3D. Ale aj napriek tomu ste sa ponorili do krásy Pandory. Ale na ako dlho? Ja osobne som nevydržala ani hodinu. Bolo to síce nádherné, ale dej to celé pokazil. A už ma prestala baviť večne tá "modrá" farba.

Možno Avatar vyhral niekoľko cien, ale za čo? Za dokonalé efekty. Nie sa zaujímavosť deja. Keď si dal Cameron námahu desať rokov, nemohol trochu prepracovať aj dej?

Mne dej Avatara až neprirodzene pripomínal Pocahontas. Muž, ktorý príde do neznámej krajiny, aby splnil svoju úlohu, ale domorodý kmeň sa mu v tom snaží zabrániť. Potom sa zamiluje do ženy pochádzajúcej z toho kmeňa. Tá podoba až kričí do očí.

Ale najhorší bol asi ten koniec. Rozhodol sa žiť v zaostalej civilizácii, len preto aby mohol byť s "ňou". Nezdá sa vám to trochu pritiahnuté za vlasy? Mne áno. Ktorý normálny človek by si zvolil niečo takéto? A to hovoríme o sci-fi. Už v dnešnej dobe by s tým nesúhlasil asi nikto. Ďaleko od príbuzných a normálneho sveta. To teda určite nebolo ľahké rozhodnutie.

Čo sa týka hereckého obsadenia, nemám nič proti, hlavný hrdina sadol, a ostatný tiež. A nápad bol tiež originálny, len to tak bolo treba aj podať. Príroda bola nádherne stvárnená a ten ľud Na ví sa mi tiež páčil, hlavne tie ich zvyky a normálny život. Aj keď lietajúce dinosaury, či čo to bolo, mi tam už trochu nesedeli. Príliš mi to zachádzalo do minulosti, aj keď ten ľud nemal byť nejaký vyspelý.

Takže moje konečné hodnotenie tohto filmu je: Čo sa týka efektov v kine, to bol neuveriteľný zážitok, doma už ale nie. Dej nebol ničím zaujímavý (teda aspoň pre mňa) a koniec sa mi absolútne nepáčil. Avšak Pandora je aj napriek tomu nádherné miesto a oplatí sa ho navštíviť, aj keď len na chvíľu.
Recenzia od Annabeth (25. 10. 2010 01:49:32)Avatar si zaslúži nálepku najlepší film roka

James Cameron mal asi po krk neustáleho prívlastku „režisér Titanicu“, a tak sa vrhol na poriadne fantasy. Vyhlásenia štábu, hercov a aj samotného režiséra, že pôjde o revolúciu vo filme, väčšina ľudí brala s rezervou. Avatar však tento prísľub plní do bodky.

Príbeh je na prvý pohľad priam banálny – koľkokrát sme to už videli, že sa príslušník jednej skupiny infiltruje do druhej skupiny, ktorú má skúmať, spoznať a o ktorej má „tým svojim“ podávať informácie. Lenže v rozhodujúcej chvíli, keď sa má vrátiť tam, odkiaľ prišiel, zisťuje, že sa zamiloval a zásady jeho novej skupiny sú mu v podstate bližšie, než čakal. Odhalenie skutočných cieľov hlavného hrdinu sa stáva nevyhnutným. Obe skupiny ho považujú za zradcu. Ak sa chce pridať k niektorej zo strán (vždy je to, samozrejme, tá správna), nezostáva mu nič iné, len sa pustiť do boja na život a na smrť, aby dokázal svoju vernosť skupine a zavrel všetkým pochybujúcim ústa. Takémuto príbehu sa venoval aj James Cameron. Čo sa zápletky týka, nie je to nič nové, niekto by dokonca povedal, že to má nádych Danielle Steelovej. V Avatare však príbeh nie je až taký dôležitý. Celý film je postavený na úžasných filmových efektoch, ktoré potvrdzujú, že ide naozaj o revolúciu v kinematografii. Postavy vytvorené počítačom konečne pôsobia úplne živo a prirodzene, divák im verí každé slovo a každý výraz v tvári. Koniec gumových hrdinov; Avatar naštartoval novú éru technológie, vďaka ktorej máte pri východe z kina pocit, že spoza rohu musí zákonite vyjsť vysočizný Na´Vi so svojím charakteristickým vrkočom.

A o tom to je. O dojme. Každý, kto tvrdí, že Avatar je o ničom, lebo príbeh nie je originálny, je zaujatý. Čo je dnes vo filmovom svete absolútne originálne? Koľko naozaj originálnych filmových príbehov je? Nejde o to, že Jakeov a Neytirin príbeh tu už bol v rôznych obmenách. Jeho originalita je v tom, že sa odohráva na inom svete, v nádhernom prostredí, medzi úžasnými bytosťami. Jeho novátorstvo je v detailoch, v každej kvapke vody, v každom farebnom tóne listu a jeho žiliek, v elegantnom pohybe mohutných lietajúcich tvorov. Práve tieto detaily vytvárajú krásnu symfóniu, ktorá sa prihovára tým, ktorí si zámerne nezakrývajú uši.

Pozrite si ošúchaný príbeh v novom spracovaní. Uvoľnite sa, neočakávajte žiadnu filozofickú drámu, len vnímajte. Preneste sa na Avatar, vstúpte do kultúry Na´Viov a nechajte sa unášať jednoduchosťou deja. Lebo o tom to je. O dojme.

Osobné hodnotenie: 70% za spracovanie príbehu + 49% za ten úžasný vizuálny zážitok. Spolu 119% :)
Recenzia od Bruja (06. 01. 2010 02:26:16)Avatar je filmom, ktorý očarí…

Keď som prvýkrát počula o tomto filme, len som mávla rukou a povedala si, že Avatar bude len typickým americkým filmom, prostým priemerom. Keď som si však začala zháňať viac informácií a prezrela si všetky trailery a TV spoty, túžila som tento film zhliadnuť a nevedela sa dočkať premiéry.


A musím povedať, oplatilo sa čakať. Do kina som vchádzala s nadšením, ale zároveň som sa bála, že James Cameron to nezvládol tak dobre, ako som si to myslela. Ale moje očakávania, boli splnené a nielen to – bola som očarená.

Už len začiatočné rozprávanie Jakea Sullyho (Sam Worthington) bolo pre mňa zážitkom a nadchlo ma tak, že som sa nevedela dočkať pokračovania.

Keď nakoniec začali predstavovať Pandoru, mala som pocit, že otvorím ústa dokorán a nebudem ich ani vedieť zavrieť. Bola zvládnutá vynikajúco. Príroda bola neskutočne fascinujúca a iná, ako tá, v ktorej žijeme my. Pripomenula mi minulosť, keď ešte nebolo ľudí a bola tu neskutočne divá príroda, v tých dobách na Zemi žili dinosaury. Nedalo mi neusmiať sa. A obyvateľstvo – úžasné! Efekty boli skvelé, priam perfektné. Nevravím, že nemali svoje muchy, ale musím zložiť celému štábu poklonu.

Jake sa teda zoznámil s krajinou a dostáva sa k svojej úlohe, pre ktorú prišiel na Pandoru. Má sa dostať medzi domorodcov a spriateliť sa s nimi, čo sa zatiaľ nikomu nepodarilo. Medzi ľuďmi a domorodcami sa totiž vyskytol nejeden problém. Tu sa prejavu opäť ľudská chamtivosť a túžba po peniazoch – táto časť bola zvládnutá na jednotku.

Následne prichádza krásna Na´vi –ovská princezná Neytiri, ktorej reálnou predlohou bola Zoe Saldana. Jake chvíľu pobudne s ňou a nakoniec ho odvedie do svojej rodnej osudy, akonáhle uvidí znamenie, ktoré jej dajú deti, resp. semená rodného stromu. Najprv národ Jakea odmieta prijať, ale nakoniec sa rozhodne začať ho učiť o ich kultúre a ich jazyku. A ako sa dalo očakávať, Jake sa zamiluje do mladej Neytiri.

Musím však filmu i niečo vytknúť a to mnohokrát predvídateľný dej. Od začiatku bolo jasné, že sa to skončí šťastne, ale to by som ešte brala. Niekedy som však mala pocit, že celý film poznám predom. Preto film hodnotím na 99%, ale jeho kvalite to jedno odobrané percento priveľmi neuškodí.

Nečudujem sa, že James Cameron to opäť zvládol na jednotku, len mi je ľúto, že mnoho ľudí ide na druhoradý film – New Moon a nie na toto skvelé dielo, ktoré by ohúrilo nejednu osobu. Skvelé herecké výkony, skvelý dej, perfektné efekty – zatiaľ čo pri Nove ide o presný opak. Ale Edward Cullen v podaní Pattinsona je asi zaujímavejší, ako Sam s očarujúcim úsmevom, ktoré mnoho dievčat nevidí.

Jednoznačne však tento film odporúčam a pevne verím, že Avatar vás očarí, rovnako ako mňa.
Recenzia od Stormy (28. 12. 2009 00:14:37)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)