Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
John Carter: Medzi dvoma svetmi
Režisér: Andrew Stanton
Hodnotenie: 55%
Popis:
Film je natočený podľa knihy E.R. Burroughsa Princezná Marsu, prvej knihy v sérii Barsoom, ktorá inšpirovala neskorších velikánov svetovej sci-fi tvorby, akými sú napríklad Ray Bradbury či Arthur C. Clarke.
Filmová recenziaJohn je len oddychovka

Trailery na film John Carter vyzerali naozaj lákavo a v mojom prípade splnili svoju úlohu dokonale – film ma ihneď zaujal a na toto vesmírne dobrodružstvo som sa tešila. Do kina som však pre istotu nešla so žiadnymi prehnanými očakávaniami.Čo sa týka samotného deja, film ma asi v ničom neprekvapil, bol veľmi predvídateľný. John má od začiatku všetky základné predpoklady na to, aby sa stal hrdinom – skvelý šermiar, vyznamenaný v boji, urastený chlap, ktorý svojím naoko ľahostajným prístupom ukrýva dušu pacifistu. Nie je žiadne ustráchané tintítko, ktoré sa nesmelo snaží nájsť si svoje miesto a nestratiť sa vo veľkom zlom svete. Jeho postup na pozíciu barsoomskej celebrity urýchlila aj schopnosť prekonávať marťanskú gravitáciu, hoci filmárom sa asi nedá vyčítať toto uľahčenie života – predpokladám, že vychádzali z Burroughsovej knihy. Vzhľadom na obdobie, v ktorom Princezná Marsu a jej pokračovania vyšli, je celkom pochopiteľné, prečo je Carter klasickým typom hrdinu. Najviac sa mi na ňom páčilo, že sa snažil držať svojich predsavzatí a pokúšal sa držať bokom od barsoomskej politiky a bojov. Hoci je každému od začiatku jasné, že to Carterovi dlho nevydrží, aspoň sa jeho prerod na zanieteného ochrancu a hrdinu mimozemskej civilizácie neuskutočnil v priebehu piatich filmových minút. Pri hollywoodskych filmoch tohto typu sa s tým často nestretávam, filmárov teda v tomto chválim.

Taylor Kitsch zvládol svoju úlohu celkom dobre. Výkon Lynn Collinsovej ma naopak vôbec neoslnil. Neviem, či to bol režisérov zámer, ale celý film hrala umelo. Nepovedala by som, že afektovane, nie je to správne slovo. Ide o to, že som jej neverila jediné gesto či slovo – bolo mi jasné, že svoju úlohu iba hrá, no neprežíva. Mojimi najobľúbenejšími postavami sa stali Tars Tarkas, Sola a Woola. Tars to – ako sa ľudovo vraví – zabil hneď na začiatku, keď si myslel, že sa John volá „Vorginia.“ Najvtipnejšia scéna filmu. Čo sa Wooly týka, škoda jednej veci – že jej správanie tak veľmi kopírovalo psa. Burroughsove knihy som nečítala, tak neviem, do akej miery ju autor v knihe „zopsul,“ ale podľa mňa mohla byť trochu exotickejšia.

Počítačová grafika bola krásna vo svojej jednoduchosti. Žiadne obrovské mestá či zložité avatarovské exteriéry s miliónmi drobných detailov; základom je púšť, ktorá veľa úprav nevyžaduje. Pozornosť grafikov bola jednoznačne zameraná na postavy. Tarkovia ožívajú na plátne ako skutočné bytosti z mäsa a kostí, ich mimika a pohyby boli také prirodzené, že som v ich existenciu okamžite uverila. Dobrá práca, pochvala číslo dva.Trochu ťažkopádne boli pospájané scény, v ktorých sa strieda John Carter z Marsu s Johnom Carterom zo Zeme. Pôsobilo to na mňa chaoticky, chvíľu mi nebolo jasné, čo sa filmári tým celým snažia povedať. Mohli trochu obmedziť aj romantické klišé – Dejah Thoris vystriedala asi všetky základné finty, ktorými sa ženy snažia obalamutiť mužov, a bola pri tom neskutočne priesvitná. Aspoň že ju Carter pri niektorých prekukol. Isté scény mi pripomínali iné slávne sci-fi filmy – napríklad tá, v ktorej sa Carter učí ovládať lietajúci stroj. Zdalo sa mi, akoby záber odkopírovali z Epizódy II.Záver bol fajn, páčilo sa mi, že to nebolo typické „a hrdina žil so svojou láskou šťastne až do smrti.“ Film mal zopár dobrých scén, celkovo však nejde o žiaden trhák, ktorý by sa mohol uchádzať o Oscara. Nenudila som sa pri ňom, pokojne by som si ho pozrela aj znova, zároveň ma nijako neohúril. Jednoducho oddychovka, nič pre fajnšmekrov.

Osobné hodnotenie: 68%
Recenzia od Bruja (16. 04. 2012 01:34:25)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)