Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Cesta do krajiny Oz
Režisér: Sam Raimi
Hodnotenie: 60%
Popis:
Kultura.idnes.cz: Amerika opouští jednu legendu, Čaroděje ze země Oz se sladkou Judy Garlandovou v červených střevíčkách a slavnou písní o duze. Nová verze Mocný vládce Oz, která ve čtvrtek vstupuje do Česka, ji nahrazuje jinak: namísto muzikálu přichází trojrozměrná hostina barev v duchu Avatara. A není špatná. Navíc se klasika z roku 1939 v lišáckém pojetí režiséra Sama Raimiho připomíná. Zůstalo třeba tornádo, byť do pohádkové země zanese ne už holčičku, nýbrž šmíráckého kouzelníka, i předěl mezi černobílým pozemským světem a pestrou říší fantazie, která opájí zrak.
Filmová recenziaZbytočný a prečačkaný návrat do čarovného sveta Oz – tak by sa dalo v krátkosti opísať toto sklamanie roka. Hravosť Sama Raimiho je preč a vôbec nefunguje. Bohužiaľ.

Keď je Oscar Diggs (James Franco), druhoradý cirkusový kúzelník s pochybnou morálkou, vytrhnutý z prašného Kansasu do životom pulzujúcej Zeme Oz, má pocit, že vyhral v lotérii. Najprv si myslí, že všetko bohatstvo a sláva sú jeho, kým nestretne tri čarodejnice, ktoré všetko zmenia. Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) a Glinda (Michelle Williams) sú presvedčené, že je veľkým čarodejníkom, ktorého očakávali. Oscar sa nechcene zapletie do veľkých problémov, ktorým čelí krajina Oz a jej obyvatelia. Musí sa naučiť odlíšiť dobrých od zlých, kým nebude príliš neskoro. Postupne využíva svoje magické umenie a vynaliezavosť, aby sa premenil na mocného čarodejníka z krajiny Oz a zároveň, aby sa z neho stal i lepší človek.

Po vydarenom a dynamickom začiatku, ktorý je v rámci solidarity čiernobiely a v 4:3 formáte (a pôsobí neskutočne sympaticky), sa celý film prehupne do čarovných farieb, ktoré bohužiaľ pre tento snímok neprinesú ktovieaké šťastie. Príbeh sa začne príliš naťahovať, už v polovici budete zívať a ani vydarené vtipy vo vás nevzbudia potrebu sledovať dianie na obrazovke.

James Franco a lá čarodejník Oz je chlap, ktorý možno donúti mnohé ženy pozrieť si tento „filmový skvost“, avšak vo filme pôsobí úlisne, arogantne (i v scénach, kde sa to vyslovene nehodí) a ako by do filmu vôbec nepatril a prišiel len na návštevu. Dokonca i potom, keď sa z jeho postavy arogancia vytráca, naďalej pôsobí ako päsť na oko. Tri krásne čarodejnice sú také krásne, až to prerastá do umelosti a ak si porovnám zlú čarodejnicu s tou, ktorú zosobnila Charlize Theron v Snehulienke a lovcovi, je mi do smiechu. Neverím, že bola chyba len v herečke, ktorá si ju zahrala, ale už v jej napísaní. Správa sa pochabo, vôbec nepôsobí desivo a horko ťažko dokážem nájsť čo i len jeden svetlý moment, keď som jej uverila, že je ozaj zlá. Celkovo vyzerala ako nafúkaná puberťáčka, ktorá si silou mocou chce čosi vydupať, i keď vie, že jej to ani zďaleka nevyjde. A aj to jej možno až príliš fandím. Zvyšné postavy sú ploché, slabo zvládnuté a jednoducho nezaujímavé (a naďalej pochabé a hlúpe, keď veria podvodníkovi, z ktorého to len tak srší, že je veľký čarodejník). Za zmienku možno stojí len desivý opičiak (ktorý vám určite naženie viac strachu ako zlá čarodejnica) a porcelánová bábika.

Dej je prvoplánový a od začiatku je jasné, ako to celé vlastne skončí. Tvorcovia sa vôbec ani len trochu nesnažili diváka zmiasť a donútiť ho aspoň trochu pochybovať. Nie. Radšej stavili na farebnosť, efekty a celkové spracovanie a zvyšok zanedbali. No aj kamera, ktorá je prvé minúty nápaditá, od polovice filmu skĺzne do stereotypu a ničím nezaujme. Vzťahy medzi postavami sú ťažko uveriteľné a snímok si neužijú ani len deti. Tie už pre istotu zaspia v prvej tretine a niektorí dospelí spolu s nimi.

Oz the Great and Powerful je určite sklamanie roka. Z vizuálnej stránky čosi nápadité, nové a veselé, v skutočnosti až do špiku kosti prehnité a zle zvládnuté. Možno ak by investovali trochu viac času do scenára a prepísali polovicu postáv, vyzeralo by to úplne inak. Veľká, preveľká škoda. Jediná vec, ktorú ľutujem najviac, je, že prvých pár čiernobielych minút bolo v skutočnosti oveľa lepšie zvládnutých, ako ten prečačkaný svet potom. Čo sa dá robiť, nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Hodnotenie: 40%

Recenzia pôvodne publikovaná na: Cinematic Whisper
Recenzia od Stormy (14. 08. 2013 09:56:04)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)