Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Alica v krajine zázrakov
Režisér: Tim Burton
Hodnotenie: 100%
Popis:
Vizionársky režisér Tim Burton prichádza s epickým fantasy dobrodružstvom, teraz aj v 3D - Alica v krajine zázrakov. 19-ročná Alica sa vracia do bizarného sveta, ktorý prvýkrát navštívila ako dieťa, aby sa stretla so svojimi priateľmi Bielym králikom, Fidlym a Tidlym, Plchom, Húseničiarom, mačkou Škľabkou a samozrejme Klobučníkom. Alica putuje v tomto svete, aby si našla svoj pravý osud a aby pomohla ukončiť teror Srdcovej kráľovnej.
Filmové recenzieAlica je umelecká chuťovka

Tim Burton a Johnny Depp tvoria dobre zohratú dvojicu, ktorá má na svedomí mnoho originálnych filmových spracovaní. Alica v Krajine zázrakov je zatiaľ asi vrcholom spolupráce Johnnyho a Tima, ktorí detskú klasiku prerobili na fascinujúci film.

Už samotný scenár sľuboval neopozerané dobrodružstvo. Film nekopíruje udalosti z knihy, ktorú mnohí dobre poznajú, ale vytvoril sequel odohrávajúci sa niekoľko rokov po udalostiach z knihy. Alica teda nie je malé zvedavé dievčatko, ale mladá slečna, prežívajúca prelomové životné obdobie. Plný počet bodov za to, upravený príbeh dodal filmu magickú atmosféru.

Johnny Depp ako bláznivý Klobučník nesklamal. Osobne som jeho knižnú predlohu nikdy nemala rada. Ak sa povedalo Klobučník, predstavila som si vždy Disneyho animovanú postavičku, ktorá na mňa pôsobila nepríjemne a arogantne. Johnny vytvoril celkom novú postavu, ktorá má minulosť, hĺbku a ukrýva jemnú umeleckú dušu.

Hneď za Johnnym nasleduje herecký výkon Heleny Bonham Carter. Neviem si predstaviť, že by niekto zahral Srdcovú kráľovnú lepšie. Aj táto postava dostala nový rozmer; nie je to „šialená mužatka“, akú vytvoril Disney. Nová Srdcová kráľovná je tragickým výsledkom žiarlivosti a rodičovského prehliadania, ktorej konanie konečne dáva zmysel.

Veľkým plusom filmu je animácia a umelecké stvárnenie. Krásne farebné scenérie ako vystrihnuté zo snov, zaujímavé postavičky a celková fascinujúca atmosféra robia z filmu nezabudnuteľný zážitok. Film okorenili aj detaily, ako sú záverečná scéna, „verný kapitán“ Srdcovej kráľovnej a samotná postava Bielej kráľovnej. Spolu so skvelými hereckými výkonmi Burton vytvoril nádhernú rozprávku. Jeho spracovanie Alice tak skoro nikto neprekoná.

Osobné hodnotenie: 92%
Recenzia od Bruja (03. 08. 2011 05:32:52)Alica v krajine zázrakov? Prečo nie!


Ostrieľaný režisér Tim Burton sa rozhodol natočiť ďalší film, tentokrát venovaný klasike o Alici v krajine zázrakov. Jeho Nožnicovoruký Edward, Sweeney Todd či animák Mŕtva nevesta, boli trhákmi a patria medzi najlepšie filmové adaptácie. Jedno však majú všetky spoločné, samozrejme okrem režiséra. Koho iného, ako Johnyho Deppa.

Johny Depp, tentoraz, ako bláznivý klobučník v krajine zázrakov, svoju úlohu zvládol dokonale a opäť preukázal, že s Timom dokáže perfektne spolupracovať. Vo filme sa taktiež objavila Burtonova manželka – Helana Bonham Carter, ktorá si zahrala Srdcovú kráľovnú, ktorá mala komplex zo svojej veľkej hlavy, ona to však nazývala svojou pýchou, samozrejme, počas filmu bolo človeku jasné, že to tak nie je. Svojou krutosťou si to vynahradzovala a to jej k životu stačilo. A k tomu i jej verný poskok.

Ale vráťme sa na začiatok. Alica, devätnásťročná slečna, dostane tú česť a požiada ju o ruku nahlúply syn lorda a lady Ascotovcov. V ten moment sa však zoberie a utečie, z jedného jediného dôvodu: uvidí po lúke utekať králika v smokingu. Králik však skočí do nory a Alica spadne za ním. Po tom ako dopadne, ju čaká fľaštička s nápisom a taktiež i koláč. Obyvatelia krajiny sa však obávajú, že Alica, ktorú priviedli, nie je tá správna Alica, ktorá im má pomôcť. Nakoniec sa však ocitne i ona sama za jednými dverami vo fantastickom svete, ktorý nikdy nevidela. Snáď len v snoch.

Stretne sa s Klobučníkom, Škľabkom, húsenicou Absoloma, ktorý je niečím ako nositeľom proroctiev, ktorý v ten moment, ako ju uvidí povie, že nie je tou pravou. Nikto si to však nechce pripustiť a Alica ostáva v krajine zázrakov a postupne sa dozvedá, že v nej už raz v minulosti bola.

Nakoniec sa stretne i s podivnou Bielou kráľovnou, ktorá bola pôvodnou vládkyňou krajiny zázrakov, ale jej sestra, plná komplexov ju zvrhla. Film sa nakoniec končí bojom, ktorý bol spracovaný famózne a vyšinutý Johny Depp tiež zapojil ruku k dielu. Helana, ako srdcová kráľovná je vyhnaná do vyhnanstva i so svojou láskou, ktorá sa ju však najprv rozhodla zabiť.

Všetci herci predviedli famózne výkony a pohľad na takúto zvláštnu Alicu mi vyvolal úsmev na perách. Určite patrí k tým lepším filmom, ktoré som videla a Johny ako vyšinutý klobučník sa mi neskutočne rátal, takisto ako celé herecké obsadenie, ktoré bolo excelentné. Helena, Anne, Johny či samotná hlavná predstaviteľka Mia, boli skvelým výberom pre film.

Veľké plus filmu pridalo i to, že bol natočený vo forme 3D a bola som vrhnutá priamo do deja. Autorom teda opäť tlieskam. Aj tak mi však v srdci ostane naveky Nožnicovoruký Edward a Mŕtva nevesta, ako najlepšie Timove diela, na ktoré sa nedá zabudnúť. Pri Alici však opäť zabodoval a pre niekoho to možno bude niečo, čo sa mu bude páčiť viac, ako predchádzajúce práce.

Tentoraz dávam filmu len 75%, čo je aj tak dosť, pretože niektoré filmy nedostanú ani polovicu. Spomienky a dojmy sú však večné, preto je to pre tento raz len toľko. Bohvie, možno pri ďalšom filme, zmením názor a opäť mu udelím 100% ;) :)
Recenzia od Stormy (21. 07. 2010 11:07:34)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)