Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Marťan
Režisér: Ridley Scott
Hodnotenie: 80%
Popis:
Film bol natočený podľa rovnomennej knihy autora Andyho Weira, ktorý ju najprv publikoval zadarmo pre zábavu a až neskôr sa stala celosvetovým fenoménom.
Filmová recenziaRidley Scott se před třemi lety opět vrátil k žánru sci-fi, v němž ho před více než třiceti lety proslavily dnes již legendární a kultovní filmy Vetřelec a Blade Runner. Po vlažně přijatém filmu Prometheus, který slouží jako jakýsi prequel k vetřelčí sáze, se rozhodl natočit velkosnímek Marťan - adaptaci stejnojmenného románu Andyho Weira, v němž je skupina astronautů nucena odcestovat z Marsu zpět na vesmírnou stanici a jednoho svého člena v domnění, že při evakuaci zemřel, nechají napospas nehostinné planetě vzdálené 225 miliónů kilometrů od Země. Osamělý astronaut se proto musí postarat o zásoby vody, jídla a dýchatelného vzduchu a doufat, že pomoc dorazí dříve, než zemře.

Film má po celou dobu rozhodně z čeho těžit, příběh o úspěších a strastech novodobého Robinsona je, hlavně v porovnání s Prometheem, konzistentní, není pomalý a ani nikam nespěchá, přitom se odehrává ve dvou rovinách, kde se na jedné straně snaží astronaut přežít a na té druhé NASA neúnavně pracuje na plánu záchrany trosečníka. Jediným zklamáním v příběhu považuji poněkud nešťastně zpracované finále, avšak všechno ostatní je dobře odvedená práce, která nenudí. Příjemně mě překvapilo, že film není až tak vážný, jak bych od námětu čekal, a humor vydrží celý film v rozumné rovině. Vzhledem k tomu že se děj filmu odehrává ve velice blízké budoucnosti, tak sci-fi stránka je až moc konzervativní a žádné šílené vynálezy se ve filmu neobjevují. Což je na druhou stranu dobře.

Marťan - kniha


Co se týče hereckého obsazení, Matt Damon v hlavní roli hraje přesvědčivě a snadno si ho oblíbíte. Vzhledem k dvouhodinové stopáži a scénáři, kde se vždy něco děje, však nezbyl čas na zachycení atmosféry, nudy a samoty opuštěného Robinsona či hlubší psychologii postav, což je u hollywoodských filmů dnes běžné. Těžko říct, jestli by přidání těchto prvků mnoha divákům nepřipomnělo proslaveného Trosečníka či další povedené snímky.

Marťan od Ridleyho Scotta je nadprůměrný hollywoodský film se všemi svými klady i zápory. V kostce je to rodinné dobrodružné sci-fi, které rozhodně neurazí, pokud nejste zapřísáhlí anti-američané, s několika pamětihodnými momenty, které si po čase rádi pustíte znovu.

Autor recenzie: Petr Brestovanský

DP/30: The Martian, Ridley Scott


The Martian: Official Trailer


Listovanie v knihe - TU!
Recenzia od Ella (05. 10. 2015 19:27:49)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)