Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Čarodejov učeň
Režisér: Jon Turteltaub
Hodnotenie: 80%
Popis:
Film, pri ktorom sa dá príjemne relaxovať od režiséra Johna Turteltauba. Vo filme máme možnosť sledovať mladého, trošku čudáckeho milovníka fyziky Davea, ktorý sa má stať čarodejníkom a nie hocijakým, ale jedným z najmocnejších. Jeho učiteľom sa stane Balthazar, Merlinov učeň, v podaní Nicolasa Cagea, ktorého poznáme z akčných filmov ako je napríklad 60 sekúnd, Skala, či Con Air. Filmu nechýbajú akčné scény, dobrodružstvo a ani príjemný humor.
Filmová recenziaČarodejov učeň a jeho sympatický učiteľ

Najnovší film, ktorý sa dostal na filmové plátna s tematikou čarodejníctva ma zaujal na prvý pohľad a nevedela som sa dočkať, kedy si sadnem do kina. Priznám sa, že mená scenáristov, režiséra a producentov mi nehovorili nič, no meno Nicolasa Cagea mi naopak známe bolo až príliš.

Udivilo ma, keď som ho zahliadla v trailery v pozícii veľkého čarodejníka, pretože som zvyknutá na jeho akčné postavy napríklad z filmov 60 sekúnd, či Con Air. V prvých minútach som sucho skonštatovala, že to nie je rola pre tohto herca, ale nakoniec ma presvedčil o opaku, no nepredbiehajme udalosti.

Začiatok filmu, príbeh o Merlinovi a o jeho učňoch - začiatok príbehu, uvedenie do deja. Po úvode sme sa presunuli do roku 2000, kde to už začínalo byť zaujímavejšie. Mladý chlapec Dave, ktorý chce ohúriť dievča. Klasický príbeh, ktorý asi pozná každý z nás. Papierik s otázkou, či bude jeho priateľka, alebo kamarátka. A následne krásny, hollywoodsky vytvorený vietor, ktorý čírou náhodou odfúkne papierik akurát k Balthazarovi (Nicolas Cage), ktorý hľadá práve dotyčného chlapca.

Po zjavení sa Nicolasa Cagea na plátne ma začal príbeh zaujímať. Udivená tvárička malého chlapca Davea, že sa okolo neho dejú čarodejné veci. Keď sa dostaneme vo filme do roku 2010, začína sa dej príjemne stupňovať a aj keď podľa mnohých neponúkol film nič nové, ja osobne som na čas zabudla a príjemne sa bavila. Prvé lekcie Davea ako učňa, jeho prvý boj, humorné reakcie a flegmatický pohľad Nicola Cagea, ktorý verí, že z milovníka fyziky vykresá najvyššieho merlinovca, ktorý premôže Horvatha a Morganu, najväčších nepriateľov Merlina.

Efekty neboli taktiež nejaké prevratné, ale myslím si, že boli v dostatočnom množstve, aby poukázali na čary, ktoré dokážu moderní čarodejníci napr. vyčarovanie auta Ferrari. Akčné scény nechýbali a vo vedľajšom deji sme mohli vidieť lásku Davea a jeho detskej lásky Becky. Herečka Teresa Palmer stvárňujúca Becky mi pripomínala tvárovo Bellu z filmu Twilight. Ako som spomínala vyššie Nicolas Cage ma milo prekvapil a predstava čarodejníka jeho rázu sa mi zdá sympatická a vôbec by mi nevadilo vidieť ho v ďalších filmoch v žánri fantasy. Preukázalo sa totiž, že je hercom, ktorý dokáže stvárniť naozaj akúkoľvek postavu excelentne a ešte by sme ho nemali odpisovať z hľadiska jeho kariéry. Herec Jay Baruchel bol podľa mňa veľmi dobrým výberom, pretože zjavom naozaj pripomína šprta, ktorý síce v spoločnosti nič neznamená, ale je vám sympatický. Musím taktiež pochváliť Alfreda Molina, ktorý si zahral Horvatha. Pôsobil na mňa ako vypočítavý, elegantný zloduch. A ako čerešnička na torte a pastva pre mužské oči sa objavila aj Monica Belluci ako Veronica, Balthazarova láska, s obrovským výstrihom.

Koniec filmu ma trošku sklamal a radšej by som to vyriešila inak (vymyslela oveľa komplikovanejšie), no napriek tomu filmu dávam 80 percent, pretože som pri filme zažila príjemný relax po dlhom školskom týždni a človek sa naozaj nemusel namáhať, aby vnímal dej, čo bolo pozitívne.
Recenzia od Lectrice (04. 10. 2010 11:49:44)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)