Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Za plotom
Režisér: Tim Johnson, Karey Kirkpatrick
Hodnotenie: 85%
Popis:
Za plotom je animovaný film vytvorený počítačom na základe postáv z United Media komiks Michaela Frya a T. Lewisa s rovnomenným názvom. Režírovaný Timom Johnsonom (Shrek, Antz) a Karey Kirkpatrickom (Curious George, Charlotte's Web). Postavičky boli dabované známymi hviezdami. V hlavnej úlohe môžeme počuť hlas Brucea Willisa (Piaty element), ktorý dabuje RJa a medzi vedľajšími postavami sa vyskytuje hlas Avril Lavigne, ktorá požičala svoje hlasivky vačici Heather, či Steve Carrel (známy z komédie Dostaňte agenta Smarta) v podobe veveričiaka Hammyho. Zábavný príbeh o zvieratkách, ktoré sa po zimnom spánku prebudia a zistia, že sa postavil zvláštny zelený plot okolo ich teritória.
Filmová recenziaRozkošné, zlaté, zábavné

DreamWorks Animation je spoločnosť, ktorá už priniesla na plátna kín mnoho známych animákov ako je napríklad Madagascar, či Shrek. Samozrejme mnohé z nich som mala možnosť vidieť, ale Za plotom patrí medzi moje srdcovky. Prečo? Možno preto, že v jednoduchosti je krása a taktiež, že sa mi skrytý zmysel príbehu zdal byť pekný.

Skupinka na pohľad veľmi milých a zlatých zvieratiek, ktoré máte chuť objať, sa stretávajú s obrovským problémom v podobe zeleného plota. Nevedia, čo to má znamenať a vôbec netušia ako vyriešiť problém potravín do budúcej zimy. Asi takto sa začína príbeh korytnačiaka Verna a jeho priateľov. Aj keď to vyzerá na animák určený prevažne pre deti, sedela som pred televízorom celých 83 minút a príjemne sa zasmiala. Najviac zo všetkých postáv si ma získal veveričiak Hammy, ktorý mal nielenže neskutočne vynikajúcu mimiku (všeobecne klobúk dolu pred tvorcami, ktorí si ozaj dali záležať na mimike postáv) a charakter, ale aj trefné poznámky a nápady napr. keď pomenoval plot Steveom (v maďarskej verzii sa mi neskutočne páčil preklad mena Steve na Pityu – čítaj Piťu). Predstavoval istého šaša v spoločnosti. Každé zvieratko malo podľa môjho názoru svoje miesto a odzrkadľovalo charaktery rôznych ľudí. Vačica Ozzie predstavoval opatrného otca, ktorý sa bojí o svoju dcéru vačicu Heather. Korytnačiak Vernon bol nádherne vykreslený ako tvor, ktorý si uvedomuje svoje vodcovstvo a snaží sa vždy nájsť to najlepšie riešenie pre skupinu a aj keď sa naňho niekedy hnevajú (niekedy liezol na nervy aj mne so svojím chvostom), koniec-koncov uznajú, že mal pravdu. Rodina ježkov bola typickou rodinou. Rodičia chrániaci si svoje malé deti a deti, ktoré sú nezbedné, no a nakoniec čistotný medvedík RJ, ktorý sa snaží využiť dobrotu týchto zvieratiek vo svoj prospech.

Príbeh nie je ničím zložitý a možno práve preto sa dobre pozerá. Celý čas je koniec evidentný, ale napriek tomu držíte palce zvieratkám, aby to dobre dopadlo. Či už aby porazili zlú obyvateľku predmestia Gladys (jedna arogantná hnusná ženská), alebo získali potravu z kuchýň ľudí. Pri pozeraní mi prišlo trošilinku aj ľúto, že v skutočnosti je mnoho ľudí ako Gladys a zabíjajú malé zvieratá, ktoré sa obšmietajú okolo ich domu. Celkovo musím zhodnotiť film na 90 percent, pretože po skončení som si okrem iného našla aj soundtracky, z ktorých sa mi viaceré páčia – hlavne Rockin’ the Suburbs od Bena Foldsa, a tak mi dielko s názvom Za plotom dalo okrem zážitku vizuálneho aj zážitok sluchový.
Recenzia od Lectrice (20. 10. 2010 05:43:52)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)