Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Iron Man 2
Režisér: Jon Favreau
Hodnotenie: 90%
Popis:
Iron Man 2 je pokračovaním megaúspešného Irona Mana. V hlavnej úlohe sa vracia opäť Robert Downey Jr i jeho priateľka Gwyneth Paltrow.
Filmová recenziaNeohúri ani neurazí.

Iron Man 2, pokračovanie megaúspešného sfilmovaného komixového hitu sa na plátne kín dostalo v apríli tohto roku. Fanúšikovia Roberta Downeyho Jr. si túto premiéru určite nedali ujsť a musím sa priznať, že určite patrím k nim.

Jednotka sa mi nesmierne páčila. Tak ako príbehovo, tak i spracovaním a v prvom rade hereckým obsadením, ktoré bolo excelentné. Robert Downey Jr. natočil svoj megahit čo ho dostalo na piedestál a poskytlo mu to stať sa jednou z najžiadanejších hviezd Hollywoodu. Gwyneth Paltrow sa role mladej asistentky zhostila taktiež bez problémov. Najväčším plusom pre túto časť je však určite stvárnenie Čiernej vdovy Scarlett Johansson.

Určite si mnohí pamätáte, ako sa vlastne skončila prvá časť. Nasvedčovalo to o pokračovaní, ktoré však určite neohúri, ale ani neurazí. Roberta Downeyho Jr. mám nesmierne rada nato, aby som mu niečo vytkla. Jeho herecký prejav je excelentný. To isté patrí i o iných hercoch – vo vedľajších, či hlavných úlohách. Najväčším problémom však bol očividne scenár, ktorý nepatril medzi špičku. Čokoľvek urobí dobrý režisér, akýkoľvek výkon podajú herci, scenár to nezlepší ani v najmenšom. Nechcem silou mocou tvrdiť, že bol strašný. Ale bohužiaľ jednotka svojou príbehovou stránkou ohúrila omnoho viac, ako jej pokračovanie.

Pobaviť som sa však pobavila. To je predsa cieľom Roberta, či nie? Pobaviť publikum. Prežil si mnohým a táto úloha mu nesmierne sadla. Vedel čo robiť, ako sa správať a bol v prvom rade sám sebou. Tony Stark je známy ako geniálny mozog, ale i alkoholik, ktorý prakticky nepozná mieru. V jeho podaní to však bol Stark napriek tomu úžasný. A to hlavne v pokračovaní, kde sa to naplno prejavilo (neslávna scéna, kde sa pomočí do vlastného obleku určite pobaví).

Najväčší kiks, pre mňa, je však scéna, kde Tonymu jeho najlepší priateľ ukradne oblek. Nech si hovorí kto chce, čo chce, nebol to práve extrémny výkon. Ako dokáže niekto, kto oblek absolútne nepozná, poraziť niekoho, komu patrí? Okey, Tony bol podgurážený viac než dosť, ale scéna bola najväčším mínusom celého filmu.

Osobne by som za jednu z najlepších scén označila tú, kde čierna vdova, Scarlett Johansson, sa nabúrava do systému. Samozrejme menšia akcia krátko predtým a šoférove nadšenie. Viac neprezradím, ide o jeden z najlepších momentov filmu.

Romantické uzavretie, ako taký vzťah Tonyho Starka a filmu je koniec. Samozrejme, štúdio Marvel oznámilo, že sa plánuje natočiť i tretie pokračovanie tohto megaúspešného hitu. Nesmierne sa teším, samozrejme na Robeta (i na The Avengers, kde sa opäť objaví ako Iron Man). Tento film však hodnotím na 90% kvôli hereckým výkonom, soundtracku a všeobecne zobrazeniu situácií. Ďakujme tým výkonom, inak by bolo hodnotenie oveľa nižšie.
Recenzia od Stormy (21. 10. 2010 05:37:29)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)